Windows 10 Önizleme Sürümü Yayınlandı

Windows 10 Önizleme Sürümü Yayınlandı

Microsoft 30 Eylül 2014 tarihinde düzenlediği etkinlikle Windows 10'u resmi olarak duyurdu ve Windows 10 çıkış tarihini açıkladı. Microsot'un paylaştığı bilgiye göre Windows 10, 2015 yılının sonlarına doğru çıkış yapacak. Yani yeni Windows işletim sistemmini önümüzdeki sene sonbahar aylarından itibaren beklemeye başlayabiliriz. Microsoft, Windows 10'u duyurduğu etkinlikte Windows 10 önizleme sürümünün 1 Ekim 2014 tarihinde yayınlanacağını da belirtti. Windows 10 Technical Preview - Windows 10 Teknik Önizleme adıyla yayınlanan Windows 10 önizleme sürümü bilgisayar ve IT uzmanlarını hedef alıyor. Windows 10 Teknik Önizleme Sürümü'nü indirebilmek için öncelikle Windows Insider adlı programa kayıt olmanız gerekiyor. Bu programa katılmanız Microsoft'a yeni Windows işletim sistemi hakkında geri bildirimler gönderme sözü verdiğiniz anlamına geliyor. Microsoft'un böyle bir yol izlemesinin nedeni ise Windows 10'u kullanıcıların yardımını kullanarak şekillendirmek istemesi.

Windows 10 Teknik Önizleme Sürümü'nün başlangıç seviyesi kullanıcılara hitap etmediğini tekrar belirtmekte fayda var; çünkü Microsoft Windows 10 Teknik Önizleme Sürümü'nü deneyen kullanıcılardan bir sorunun kaynağını tespit edebilmelerini ve raporlayabilmelerini bekliyor. Windows Insider programına başvuran ve onay e-postası alan kullanıcılara bir ürün anahtarı da sunulacak. Bu ürün anahtarı kullanılarak Windows 10 Teknik Önizleme Sürümü etkinleştirilebilecek.

Windows Insider'a bu bağlantıyı kullanarak üye olabilirsiniz:

https://insider.windows.com/

Windows 10 Teknik Önizleme Sürümü'nü bu bağlantıyı kullanarak indirebilirsiniz:

Windows 10 Teknik Önizleme Sürümü'nü indirmek için hazırladığımız özel kılavuza bu bağlantıyı kullanarak göz atabilirsiniz:

Windows 10 Teknik Önizleme Nasıl İndirilir?

Windows 10 Tanıtıldı, Tüm Özellikleri ve Bilmeniz Gerekenler

YORUMLAR