Windows 10, Önizleme Sürümünü Kullananlara Bedava Olabilir

Windows 10, Önizleme Sürümünü Kullananlara Bedava Olabilir

Eğer bilgisayarlarınızda Windows 10 Teknik Önizleme sürümünü kullanıyorsanız sizi güzel bir gelişme bekliyor olabilir. Hatırlanacağı üzere Windows 10 geçtiğimiz sonbahar aylarında duyurulduğunda bu duyurunun hemen ardından Windows 10 önizleme sürümü de yayınlanmış ve kullanıcılara Windows 10'u bireysel olarak deneme imkanı verilmişti. Bu Windows 10 Teknik Önizleme sürümünü kullanabilmek için Windows Insider adlı programa dahil olmak gerekiyordu.

Daha önceden Windows 10'un Windows 7 veya Windows 8 kullanıcılarına ücretsiz olacağına dair bilgiler ortaya çıkmıştı. Eğer lisanlı bir Windows 7, Windows 8 veya Windows 8.1 işletim sistemine sahipseniz Windows 10'un final sürümünün çıktığı ilk sene yeni işletim sistemine ücretsiz olarak geçiş yapabileceksiniz. Ortaya yeni çıkan bir söylenti ise Windows 10 önizleme sürümünü kullananan kullanıcıların Windows 10'un final sürümüne, orijinal Windows 7, Windows 8 veya Windows 8.1 lisanlarına sahip olup olmadıklarına bakılmaksızın geçiş yapabileceğine işaret ediyor.

Hatırlanacağı üzere daha önceden korsan olarak Windows 7, 8 veya 8.1 kullanan kullanıcıların Windows 10'a geçiş yapabileceği bilgisi paylaşılmıştı; fakat bu kullanıcıların Windows 10 lisanslarının orijinal olmayacağı ve korsan olarak değerlendirilmeye devam edileceği belirtilmişti. Bu söylentiye göre Windows 10 Insider üyesi olmanız ve önizleme sürümünü kullanıyor olmanız orijinal bir Windows 10 lisansına sahip olmanız için yeterli olacak. Bilgilerin doğru olup olmadığı konusunda Microsoft henüz bir açıklama yapmadı. Gelişmeleri takip edip göreceğiz.

Eğer Windows 10 Teknik Önizleme'yi indirerek denemek isterseniz bu bağlantıyı kullanabilirsiniz:

Windows 10, Windows 7 veya Windows 8 ile Birlikte Nasıl Kullanılır?

YORUMLAR