Windows 10 Önümüzdeki Hafta 4 Yeni Güncelleme Alıyor

Microsoft'un aylık güncelleme döngüsünün bir parçası olarak Windows 10 da işletim sistemleri arasında önümüzdeki hafta güncellenecek yazılımlardan biri oldu. İşletim sisteminin teknik önizleme sürümünü çalıştıran bilgisayarların hangi versiyonda olursa o

Windows 10 Önümüzdeki Hafta 4 Yeni Güncelleme Alıyor

Microsoft'un aylık güncelleme döngüsünün bir parçası olarak Windows 10 da işletim sistemleri arasında önümüzdeki hafta güncellenecek yazılımlardan biri oldu. İşletim sisteminin teknik önizleme sürümünü çalıştıran bilgisayarların hangi versiyonda olursa olsun, mutlaka gelecek güncellemeleri almaları tavsiye ediliyor.

Microsoft önümüzdeki hafta Windows 10'un ne şekilde yamalanacağından detaylı olarak bahsetmedi. Kullanıcılarını şimdilik güvenli alanda tutmak isteyen şirket, haftaya gelecek güncellemelerin kullanıcılar tarafından internet bağlantısı mümkün olduğu an indirilmesini istiyor. Bu sayede hem Windows 10'un teknik önizlemesinde bazı noktalar geliştirilecek, hem de kullanıcıların eski versiyonları yeni yamayla birlikte değiştirilecek.

İşletim sistemine gelecek 4 güncelleme de Windows 10'daki güvenlik problemlerini düzenlemek için tasarlanmış. Microsoft işletim sistemi üzerinde herhangi bir performans geliştirme veya ek özellik sunmak yerine şimdilik güvenlik üzerine yoğunlaşmış durumda. Güncellemeler önümüzdeki salı günü gerçekleşecek ve standart Windows Update kanalından yayınlanacak.

Güncellemelerde sadece güvenlik problemleri üzerine çalışılacağından çok yakında Windows 10 teknik önizleme sürümüne başka bir geliştirme yaması geleceği tahmin ediliyor. Bu sefer özellikler üzerinde çalışılacak yamanın bu ay içinde çıkıp çıkmayacağı ise belirsiz. Microsoft, Windows 10 teknik önizleme sürümünün ayda en az bir ya da iki kez güncelleneceğini doğrulamıştı. Ancak bu planın hala geçerli olup olmadığı konusunda bir bilgi yok.

Windows 10 için düşünülen güncellemeler arasında işletim sisteminin arayüzünde bazı değişiklikler yapılarak genel ihtiyaçlara erişilebilirlik katılması bekleniyor. Örneğin düşünülecek fikirler arasında İşlem Merkezi bölümünün artık ayarlara yakın bir şekilde yer alması, kullanıcıların bilgisayar mesajlarını daha rahat kontrol edebilmesi gibi değişiklikler var. Ayrıca Microsoft'tan söz aldığımız kadarıyla pencere animasyonları da daha akıcı bir hal alacak. Büyük ihtimalle önümüzdeki Windows 10 yaması bu değişiklikleri kullanıcılara sunarak tenik önizleme sürümünü şekillendirecek.

Cep Telefonundan Kontrol Edilebilen Robot Kuş Üretiliyor

Yeni Windows 10 Önizleme Sürümünde Gelecek Yenilikler

YORUMLAR