Windows 10 PC Stick Üreten Archos Intel'e ve Lenovo'ya Meydan Okuyor!

Windows 10 PC Stick Üreten Archos Intel'e ve Lenovo'ya Meydan Okuyor!

Intel, bu senenin başında çıkardığı PC Stick ile özellikle Güney Kore'de büyük bir ilgi toplamıştı. HDMI girişinden yararlanarak evdeki televizyonu akıllı bir medya istasyonuna çeviren bu çubuk ile rekabete tutuşan Lenovo da Ideacentre Stick 300 ile rekabete hazır olan hesaplı bir ürünü piyasaya sundu. Yenilenen Microsoft işletim sistemiyle birlikte bu teknolojiye Windows 10'u dahil eden Fransız şirket Archos, sadece diğer modellerin ayak izlerinden rekabete dahil olmakla kalmıyor, aynı zamanda da satışa sunulması planlanan Windows 10'un bedelinden ucuz bir donanımı da kullanıcılara sunuyor.

1.33 GHz 4 çekirdekli Intel Atom çekirdeğe sahip olan bu yeni PC Stick 2 GB RAM ve 32 GB depolama alanına sahip. Cihazdaki microSD kart desteği ile birlikte bağlantı seçenekleri arasında dahili Wi-Fi ve Bluetooth mevcut. Intel ve Lenovo modellerinde olduğu gibi HDMI girişinden yararlanarak büyük monitörler veya televizyonlar için hazırlananan Archos ürünü şimdilik ürünün ne zaman satışa sunulacağını duyurmadı.

Satış tarihi belirlenmemiş olabilir, ancak bir değişikliğin olmaması durumunda satış fiyatının 99 Dolar olması planlanıyor. Windows 10'un salt satış fiyatları bile Home sürümünde 119 Dolar ve Professional sürümünde 199 Dolar olarak belirlenmişken bu PC Stick fiyatıyla oldukça iddialı bir çıkış yapacak gibi görünüyor.

Intel Compute Stick Ön Siparişte!

Lenovo, Ideacentre Stick 300'i Çıkartarak Intel'e Kafa Mı Tutuyor?

YORUMLAR