Windows 10, PC ve Mobil Platformda Yeni Bir Güncelleme Daha Aldı

Windows 10, PC ve Mobil Platformda Yeni Bir Güncelleme Daha Aldı

 Windows 10 Yıl Dönümü güncellemesinin hemen ardından yeni güncellemeler yapmaktan geri durmuyor. Bugün itibarıyla Insider üyelerine gönderilen 14905 sürümü çok yeni özellikler barındırmıyor ancak önemli bazı düzenlemeler yapıyor.

Hem PC’de hem de mobil platformda Yıl Dönümü güncellemesinin ardından gelen yeni güncelleme PC’de 14901 sürümünün üzerine geliyor ve sürümü 14905 yapıyor. Windows 10 Mobile platformunda da sürüm numarasını yükseltecek.

Windows 10-14905 mobil sürümü yenilikleri

Bu güncellemeyle beraber özellikle Windows 10 Mobile platformunun arayüzü artık PC ile neredeyse aynı oluyor. Mobil cihazlarda Ayarlar – Kişiselleştirme sekmeleri farklı opsiyonlar sunuyor. Cevapsız çağrı bildirimleri ertelenebiliyor olacak. Kilit ekranının daha kararlı çalışması sağlandı. Cortana’nın sıkıntı yaşayan yazıdan sese özelliği düzeltildi.

Windows 10-14905 PC sürümü yenilikleri

Yeni güncellemeyle düzenlenen bazı yenilikler şunlar; Microsoft Edge adres kutusu tarayıcı tam ekran yapıldığı zaman bazı tasarım sıkıntıları yaratıyordu, bu sıkıntı gideriliyor. Edge tarayıcıda CTRL+O kısayolu ayarlara adres kutusundan ulaşılmasına olanak tanıyor. Surface tabletlerde ve çizim kalemi kullanan ekranlarda taslak çizerken yaşanan takılmalar ve uygulama çökme sorunları giderildi. Adobe Acrobat’ın açılırken çakılma sorunu giderildi. Başlangıç menüsü Win+X kısayol kombinasyonu ile daha rahat kullanılabilir kılındı. Yahoo Mail, Trivia Crack, Google ve  Skype Ön İzleme uygulamaları artık daha kararlı çalışacak. 

YORUMLAR