Windows 10 Kutularından USB Bellek Çıkacak

Windows 10 Kutularından USB Bellek Çıkacak

Windows 10 için tasarlanan perakende satış kutularının DVD değil, USB flaş bellek ihtiva edeceği açıklandı. Microsoft bu yöntemle bir yeniliğe daha imza atmış olacak.

29 Temmuz’da Windows 7 ve 8.1 kullanıcılarına çevrimiçi olarak gelecek olan Windows 10, diğer kullanıcılar için kutulu bir sürüm hazırlıyordu.  Windows 10'un Satışa Sunulacağı Kutular Ortaya Çıktı haberimizde bu kutuların neye benzediğini sizlerle paylaşmıştık. Microsoft, kutuların içinde Windows 10 ISO kurulum paketleri olacağını ve isteyenlerin bunları satın alarak, kutularla beraber gelecek olan lisans numaralarını kurulum esnasında kullanıp, Windows 10 temiz kurulum yapılması imkanını da sağlayacağını açıkladı.

119.99 dolar fiyat etiketiyle satılacak olan Windows 10 flaş bellekler 30 Temmuz itibarıyla Amazon’da satışa çıkacaklar. Bu kutuların Türkiye’de satılacağı düşünülüyor.

Microsoft Windows 10, e-ticaret yapan tüm elektronik marketlerde de bu kutuların satışını yapacak. Microsoft bu yöntemi DVD sürücüsünün artık eskidiğini ve yeni nesil bilgisayarlarda çok fazla kullanılmadığını, zahmetli olduğunu düşündüğü için seçtiğini de açıkladı. 

Windows 10'u Bedava Almak İçin Ön Kayıt İkonu Geri Geliyor

Microsoft Office 2016 Windows 10 ile Beraber Geliyor

YORUMLAR