Windows 10 Rekorlar Kıran En İyi İşletim Sistemi İlan Edildi

Windows 10 Rekorlar Kıran En İyi İşletim Sistemi İlan Edildi

Bunu ilan eden elbette Microsoft’un kendisi. Bir yaşına basmak üzere olan Windows 10 işletim sistemini öven Microsoft, ürününü yere göğe sığdıramıyor.

Büyük Windows 10 yıldönümü güncellemesine neredeyse 1 ay kala, Microsoft işletim sistemini sıkı pazarlıyor. Geçtiğimiz yıldan bu yana on birinci ayını dolduran işletim sisteminin ilk en büyük güncellemesi olarak duyurulan "Yıldönümü Güncellemesi", 2 Ağustos tarihinde kademeli olarak başlayacak. Microsoft Windows 10 işletim sistemiyle ilgili olarak, "Şimdiden 350 milyon cihazda çalışan Windows 10 ile yakaladığımız müşteri memnuniyeti geçmiş Windows sürümlerini geçerken kullanıma sunulduğundan bu yana  135 milyar saati aşan kullanım süresiyle inanılmaz bir müşteri etkileşimi de yakaladık. Bu noktada bir rekor kırdık” açıklamasında bulundu

Microsoft Windows 10 kaç bilgisayarda var?

Microsoft’un raporlarına göre tüm dünyada bulunan bilgisayarların yüzde 20’si artık Windows 10 işletim sistemi kullanıyor. Windows 7’nin ardından en çok kullanılan ikinci işletim sistemi olarak gösteriliyor. Windows 7 hala işletim sistemi olarak yüzde 50’lik hakimiyetini elinde tutuyor.  Microsoft’un ön görüsüne göre Windows 10 işletim sistemi 2017 yılında 2’inci yaşını kutlarken Windows 10’u tahtından edebilecek. 2017 için Microsoft’un Windows 10 hedefi 1 milyar cihaza ulaşabilmek. 

Büyük Windows 10 Güncellemesi için Tarihi Belli Oldu

Microsoft, Windows 10 Yükseltme İşkencesine Son Veriyor

YORUMLAR