Windows 10 S İşletim Sisteminde Chrome Tarayıcı Kullanılamıyor!

Windows 10 S İşletim Sisteminde Chrome Tarayıcı Kullanılamıyor!

 

Yeni tanıtılan Windows 10 S işletim sisteminde küçük bir pürüz söz konusu. Microsoft'un web sitesinde yayınlanan bir uyarı yeni ve hızlı işletim sistemi ile ilgili olarak kullanıcıları bayağı bir hayal kırıklığına uğrattı.

Microsoft'un yorumlara verdiği tepki şöyle; "Evet, Microsoft Edge, Microsoft 10 S için varsayılan web tarayıcısıdır. Windows Store'dan edinilebilecek başka bir tarayıcı indirebilirsiniz, ancak örneğin her hangi bir ".htm" dosyasını açarsanız, Microsoft Edge varsayılan olarak açılacaktır. Buna ek olarak, Microsoft Edge ve Internet Explorer'daki varsayılan tarayıcı ayarı da değiştirilemez". Bu küçük not aslında oldukça önemli. Windows'un bu sürümü, yalnızca Microsoft'un Uygulama Mağazasında bulunan kendi uygulamalarını kullanmamıza izin veriyor. Bulut sistemi ile bütünleşen bir işletim sistemi için güvenlik önlemi olarak tanıtılan Microsoft tarafından önemle üzerinde durulan bir durumu da net olarak ifade ediyor. Microsoft kısaca, Windows 10 S daha güvenlidir diyor.

Bu durum, özellikle eğitim kurumları için lanse edilen bir işletim sistemi için önem arz edebilir. Ancak hızlı bir sistem özleminde olan kullanıcılar için biraz hayal kırıklığı anlamına da geliyor.

Windows 10 Cloud Çalışırken Görüntülendi!

Windows 10 Cloud ISO Kalıpları Sızdırıldı!

YORUMLAR