Windows 10 Sahip Olduğu Pazar Payıyla Herkesi Şaşırttı

Windows 10 Sahip Olduğu Pazar Payıyla Herkesi Şaşırttı

Microsoft'un ilk olarak ön izleme sürümü halinde 1 Ekim 2014 tarihinde yayınladığı başarılı işletim sistemi Windows 10, ulaştığı kullanıcısı sayısıyla rekora koşuyor.

Dev teknoloji şirketi Microsoft, eski işletim sistemi Windows 8'in kullanıcılar tarafından beğenilmeyen özelliklerini değiştirerek Windows 10'a entegre etti. Bu sayede tüm kullanıcılarının beğenisini kazanan Windows 10 işletim sistemi toplamda 240 milyon kullanıcı sayısını geçti.

Microsoft'un başarılı işletim sistemi Windows 10 yaptığı başarılı dağıtım projesi sayesinde yüzde 11.85'lik bir pazar payına ulaştı. İşletim sistemleri arasında en çok sevilen Windows XP'yi bile son hızla sollayan Windows 10'un yükselişi durmak bilmiyor. İşletim sistemleri pazar payı sıralamasında ise Windows 7 yüzde 55.6, Windows 8 yüzde 2.6 ve Windows XP ise yüzde 11.42 ile olarak listeleniyor. Windows'un toplam pazar payı ise yüzde 65 civarında seyrediyor.

Windows 10'un 3 yıl içerisinde 1 milyar kullanıcıya ulaşması hedefleniyor. İlerleyen günlerde Microsoft'un oldukça dikkatli davranması gerekiyor aksi taktirde kullanıcılar artmak yerine azalmaya başlayabilir.

Peki ya Siz Windows 10 kullanıyor musunuz?

Artık Windows 7'yi Bırakıp Windows 10'a Yükselmek İçin 7 Geçerli Sebep

Windows 10 Daha Hızlı Nasıl Açılır?

YORUMLAR