Windows 10 Tarayıcısı Microsoft Edge, Mozilla Firefox'un Kalbini Kırdı

Windows 10 Tarayıcısı Microsoft Edge, Mozilla Firefox'un Kalbini Kırdı

Microsft Windows 10’un bazı özellikleri Mozilla Firefox tarafından eleştiriliyor. Bu özelliklerin başında “varsayılan tarayıcı” ayarları geliyor.

Mozilla Firefox, Windows 10’a resmen savaş açmak üzere. Mozilla Firefox’un isyanı, Windows 10’un varsayılan program ayarlarının karmaşık ve zor olmasından kaynaklanıyor. Firefox tarayıcısının “Firefox’u Varsayılan Tarayıcınız Yapın” diyalog kutusu, olumlu bir cevap verseniz bile Windows 10’da işlevsel değil. Windows 10, varsayılan program ayarlarını kullanıcının “Tüm Ayarlar” kısmından yapmasını zorunlu kılıyor.

Hızlı İşlem Merkezi / Sistem / Varsayılan Uygulamalar sekmelerine gidip tüm varsayılan programları buradan elle ayarlamanız Windows 10’un bir güvenlik stratejisi. Windows 10 hiçbir uygulamanın otomatik olarak tek tuşla “varsayılan” yapılmasına izin vermiyor.

Mozilla Firefox’un sıkıntısı da tam bu noktada başlıyor. Firefox eğer varsayılan tarayıcı değilse kullanıcısına küçük bir diyalog kutusu göstererek tarayıcı “varsayılan” olarak seçmesini talep ediyor. Ancak Windows 10’da bu talebi olumlu olarak seçseniz bile ayarlar kısmından da onaylamak gerekiyor. Mozilla bunu kullanıcı dostu bir uygulama olarak görmüyor. Microsoft Edge tarayıcısının varsayılan olarak gelmesinin sıkıntı olacağını iddia ediyor. 

Microsoft Edge Tarayıcıyı Kullanmak İçin 7 Önemli Sebep

YORUMLAR