Windows 10 Teknik Önizleme 10041'in Önemli Değişiklikleri, Hataları ve Çözümü

Windows 10 Teknik Önizleme 10041'in Önemli Değişiklikleri, Hataları ve Çözümü

Windows Teknik Ön İzleme güncellendi. 10041 sürümüne yükselen teknik ön izleme, bir önceki Windows 10 Teknik Ön İzleme sürümünü kullananlara otomatik güncelleme olarak geliyor. Ayrıca ISO dosyası olarak da indirilebiliyor.Windows 10 Teknik Ön İzlemenin önceki sürümünü daha önce kullanmamış olanlar için yeni bir fırsat daha; 10041 ISO olarak da indirilebiliyor. Windows 8 sürümleri ya da Windows 7 kullananlar ise otomatik olarak güncellemeyi alabiliyorlar. Yeni denemek isteyenler Microsoft Windows sayfalarından ISO dosyalarını alabilirler ya da güncellemeyi doğrudan başlatabilirler. Windows 10 Ön İzleme Sürüm 10041 bazı ara yüz düzenlemeleri ve hata ayıklamaları içeriyor.

Internet Explorer’ın yerini alacağı belirtilen, Project Spartan kod adına sahip yeni internet tarayıcısı, Windows 10 Ön İzleme Sürüm 10041'de yer almıyor. Daha iyi sanal masaüstü desteğinin yanı sıra, aralarında Türkiye’nin bulunmadığı 6 ülke için Cortana desteğinin geldiği Windows 10 Ön İzleme Sürüm 10041, ayrıca bir takım kilitli ekran değişikliklerini de Windows 10 test kullanıcılarına sunuyor.

Başlat menüsünde ve Akıllı Depolama uygulamasında oldukça yenilikler yapıldığı da fark ediliyor. 

Windows 10 Teknik Ön İzleme 10041, daha önceki sürümü olan 10029'dan kalan pek çok açığı ve hatayı kapattı. Görsel olarak da masa üstü ve başlat ekranında görsel değişiklikler getirdi. Şeffaf 'Başlat Menüsü' yeni sürümün en dikkat çeken özelliği.Yeni teknik sürüm Windows Mağazasını da tamamen yeniliyor. Ayrıca giriş kilit ekranlarının kişiselleştirilmesi daha geliştirilmiş ve görsel düzeni değiştirilmiş.

Dikkat Edilecek Nokta

Ancak Windows 10'un son sürümü 10041'de hala bazı sorunlar var. Kullanıcıların raporların göre Mail, Calendar ve People uygulamalarını açılamıyor. Microsoft bu sorunun, eski Windows uygulama marketinden yüklenen Mail, People ve Calendar uygulamasıyla bağlantılı olduğunu tespit ederek bir çözüm yayınladı.

Microsoft’un çözümü şöyle:

-Yönetici panelindeki Powershell'i açın.
-Açılan pencereye aşağıdaki kodu kopyalayıp yapıştırın:  

Get-appxprovisionedpackage –online " where-object {$_.packagename –like "*windowscommunicationsapps*"} " remove-appxprovisionedpackage –online

-Kodu çalıştırmak için enter'a basın.
-Sonra uygulama marketinden Mail, People ve Calendar uygulamalarını yeniden yükleyin.                                   -Eğer bu yöntem çalışmazsa Microsoft çok yakında küçük bir yamayla sorunu çözeceğini de açıkladı

Windows 10'u Hızlı ve Zahmetsizce Kurun

Windows 10 Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

YORUMLAR