Windows 10 Teknik Önizleme Versiyonunda Gizli Bir Bildirim Merkezi Var

Windows 10 Teknik Önizleme Versiyonunda Gizli Bir Bildirim Merkezi Var

Microsoft'un San Francisco şehrinde düzenlediği kapalı Windows 10 etkinliği, bizi internet üzerinden gerçekleştirilebilecek canlı bir sunumdan mahrum etmiş olsa da aynı odada bulunan kalabalık bile o gün Windows 10 Teknik Önizleme paketinden haberdar olmamıştı. Daha önce ortaya çıkan sızıntı haberlerde bir bildirim merkezi ortaya çıkmıştı. Ancak son çıkan versiyonda bu özellik ortadan kayboldu. Önizleme modunda aktif olmayan bu özelliğin aslında saklı olduğunu ve etkinleştirilebildiği ortaya çıktı.

Twitter üzerinden paylaşılan ve resmi olmayan bir yama sayesinde Windows 10 Teknik Önizleme versiyonunda geribildirim merkezini etkinleştirmek mümkün. Bu konu hakkında en kısa süre içersinde size bir rehber sunup geri bildirim merkezini nasıl kurabileceğinizi aşama aşama anlatacağız.

Geri bildirim merkezinin aktif olmamasın erken gelişim safhası nedeniyle akıcı bir şekilde çalışmıyor olması sebep gösterilebilir. Windows Phone 8.1 ile aşina olduğumuz geri bildirim merkezine oldukça benzeyen bu yeniliğin kullanım alanı henüz sınırlı. Eski Windows işletim sistemplerinde pop-up pencereleri olarak belirip kaybolan bildirimlere kıyasla ihtiyacınız her bildirimi geçmişiyle saklayan bir liste yapısı benimsenmiş. iOS, Mac OSX ve Android uzun süredir bu sistemi kullanıyordu. Şu an yama ile sunulan geri bildirim merkezindeki notları tıklayıp bir yere ulaşmanız mümkün olmasa da veya skype konuşmasında bu panelden bağlanamasanızda gelecekte bu özelliğin eklenmiş olacağını umuyoruz.

Intel'in Yeni USB 3.0 Sürücüleri Yayınlandı, Hemen İndirin!

Yılanların Hareketlerini Taklit Edebilen Robotlar Geliştiriliyor

YORUMLAR