Windows 10 Telefonlar Microsoft Mağazası'nda Listelendi

Windows 10 Telefonlar Microsoft Mağazası'nda Listelendi

Windows 10 PC tarafında çıkalı oldukça oldu ancak “Windows 10 Mobile resmi olarak ne zaman çıkacak?” sorusunun yanıtını hala veremiyoruz. Öte yandan şu anda Windows Phone 8 işletim sisteminde çalışan telefonlardan hangilerinin Windows 10’a yükseltilebileceğini de kesin olarak bilmiyoruz ancak Microsoft Amerika ve İngiltere Mağazası'nda an itibarıyla Windows 10 uyumlu telefonların listesine ulaşmak mümkün.

Insider programına katılan Windows Phone kullanıcıları Windows 10 Mobile’ın önizleme sürümünün keyfini sürebiliyorlar; geçmiş günlerde de yeni bir build test sürecine katılanlara sunuldu. Cihazlarını tehlikeye atma riskini almak isteyenlerin kulağı Twitter hesabı üzerinden yeni build müjdelerini veren ve kullanıcıların sorularını yanıtlayan Gabe Aul’da. Her an işletim sisteminin final sürümü yayınlanabilir çünkü sonbahar aylarında geleceği resmi olarak açıklanmıştı. Bu bilgiler bir köşede dursun; Microsoft, Windows 10 uyumlu telefonlarının bir listesini yayınladı. Microsoft Amerika ve İngiltere web sitelerinde Windows 10 güncellemesini sorunsuzca alacak cihazları sergiledi.

Listelenen cihazlar arasında Lumia 640 ve Lumia 640 XL, Lumia 735, Lumia 635, Lumia 830, Lumia 535 ve Lumia 435 bulunuyor. Şu anda Windows Phone 8 üzerinde çalışan bu telefonların hepsi Windows 10 güncellemesini alacak. Listedeki telefonların Windows 10 Mobile’a ilk güncellenecek telefonlar mı yoksa sadece güncellemeyi alacak telefonlar mı olup olmadığını bilmiyoruz.

Windows 10 Mobile Sistem Gereksinimi Açıklandı

YORUMLAR