Windows 10 Televizyonlarla da Bütünleşti, MediaCasting Özelliği Geldi

Windows 10 Televizyonlarla da Bütünleşti, MediaCasting Özelliği Geldi

Windows 10 yeni sürümü 10576 güncellemesini yayınlamaya başladı. Bu sürümle beraber Microsoft Edge üstün bir özelliğe kavuşuyor.

Microsoft Edge tarayıcısı yeni yayınlanan Windows 10 - 10586 sürümüyle MediaCasting olarak da bilinen bir medya sunucusuna dönüşüyor. Böylelikle Microsoft Edge kullanarak Facebook resimlerini, YouTube videolarını, web müzik servislerini DLNA veya Miracast destekli akıllı TV’lerden takip edebileceğiz. DLNA (Digital Living Network Alliance) dijital cihazların birbirleri ile iletişim kurmasını sağlamak amacıyla geliştirilen bir teknoloji. Microsoft Edge tarayıcı artık bu teknolojiyi destekleyen tüm akıllı televizyonlarla kullanılabilecek. DLNA ve Miracast teknolojisi sayesinde Microsoft Edge ile PC veya Windows 10 Mobile cihazlarımızdan müzik dinleyebilecek, film seyredebilecek, Facebook’a girecek ve TV’de ne varsa zahmetsizce izleyebileceğiz. Windows 10 - 10586 sürümü televizyon yayınlarının bilgisayarlardan rahatça izlenmesine olanak tanıyacak.

Windows 10 10586 güncellemesini yaptıktan sonra Microsoft Edge tarayıcıda “…” olarak gösterilen menü butonunu tıklayarak "Cihaza Medya Ata" ya da “Cast to Device” seçeneğini kullanabileceksiniz. Birden fazla cihazınız varsa yine aynı yolu izleyip tercih ettiğiniz cihazı işaretlemeniz yetecek.

Windows 10 Insider Sürümü İçin 10586 Güncellemesi Yayınlandı

YORUMLAR