Windows 10 Varsayılan Sistem Uygulamalarını ve Edge Tarayıcıyı Değiştirmenizi İstemiyor

Windows 10 Varsayılan Sistem Uygulamalarını ve Edge Tarayıcıyı Değiştirmenizi İstemiyor

Windows 10’da Edge tarayıcı, posta servisi, haber ve hava durumu gibi varsayılan bazı uygulamalarla tanıştık. Microsoft bunları değiştirmenize, özellikle Edge tarayıcıyı varsayılan yapmamanıza biraz bozuluyor.

Windows 10 özellikle Edge tarayıcısının varsayılan tarayıcıdan çıkartılıyor olmasına son derece bozuluyor. Bundan dolayı yeni gelecek Windows 10 güncellemesinde eğer Edge tarayıcı varsayılan tarayıcınız değilse biraz başınız ağrıyacak.

Eğer tarayıcınız Chrome ya da Edge haricinde her hangi bir başka programsa Microsoft sürekli olarak Edge tarayıcıyı varsayılan yapmanız için bildirim gösterecek. İnternete sızan yeni sürümün bildirim ekranı aşağıdaki gibi olacak.

Bu özellik yakında yayınlanacak olan Windows 10 sürüm10568 ile başlayacak. Eğer varsayılan tarayıcınızı bir Microsoft Edge dışında bir programdan seçerseniz önce bir uyarı alacaksınız. Daha sonra ara sıra bildirimlerle karşılaşacaksınız. Microsoft değiştirilmesi çok zor olabilen tarayıcı kullanım alışkanlığını bu yöntemle değiştirebilir mi bilmiyoruz, ancak biraz tepki alacağı kaçınılmaz görünüyor.

Microsoft Edge Tarayıcı Ayarlarını Sıfırlama

Microsoft Edge Tarayıcısının Google Chrome Karşısında Şansı Ne?

Microsoft Edge Tarayıcıda Flash Player Nasıl Engellenir? 

YORUMLAR