Windows 10 VR Ekonomik Fiyatı ve Üstün Özellikleriyle Dikkat Çekiyor

Windows 10 VR Ekonomik Fiyatı ve Üstün Özellikleriyle Dikkat Çekiyor

Microsoft'un sanal gerçeklik alanındaki iddalı ürünü Windows 10 VR, gerek fiyatı gerekse sahip olduğu özeliklerle her kesime hitap ediyor. 

Sanal gerçeklik artık günümüzün teknolojisi olarak biliniyor ve sektörler bu platforma doğru eğilim göstermeye başladı. Oldukça popüler olan bu teknolojiden yararlanabilen kullanıcı sayısı ise yüksek fiyatlardan ötürü oldukça sınırlı. Bu algıyı aşmak isteyen Microsoft, en yeni ürünü olan Windows 10 VR'ını duyurdu. Her sisteme uyumlu olan sanal gerçeklik gözlüğü, uygun fiyatıyla da kullanıcılarını mutlu edecek.

Sanal gerçeklik gözlüklerinin çok az bir kısmı uygun fiyatıyla karşımıza çıkıyor ve bu tür gözlüklerde de genellikle desteklenen sistem sayısı az oluyor. Bu nedenle kullanıcılar sanal gerçeklik teknolojisinden yararlanmak için cüzdanlarını biraz daha açıyorlar. Bu ise pek çok kullanıcıyı kararından vazgeçirmeye yeterli oluyor.

Windows 10 VR Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Bu tür durumların önüne geçmek isteyen Microsoft, kullanıcıların imdadına Windows 10 VR ile koşuyor. ABD fiyatı sadece 300 dolar olan gözlük, 4 GB RAM ve DirectX 12 desteğiyle eşsiz bir deneyim sunuyor. Ayrıca Halo Lensler ile donatılan gözlük standart donanımlara sahip sistemlerle uyum içerisinde çalışabiliyor. 10 Aralık tarihinde raflara yerleşecek olan Windows 10 VR şimdiden heyecanla bekleniyor.

Öte yandan Microsoft'un bu hamlesi sanal gerçekliğe giriş yapmak isteyenların aklını çelecek gibi görünüyor. Aşağıda Windows 10 VR Head Set tanıtım etkinliğini izleyebilirsiniz.

Microsoft, Büyük Ayrıcalıklara Sahip Olacak Windows Elçileri Arıyor!

Microsoft ve Elon Musk 1 Milyar Dolarlık OpenAI Yapay Zeka Projesinde Takım Oldular

YORUMLAR