Windows 10 Yeni Güncellemeyle Karanlık Tarafa Geçiyor

Windows 10 Yeni Güncellemeyle Karanlık Tarafa Geçiyor

Yaz aylarında birinci yılını dolduracak olan Windows 10 birçok yeni güncelleme alacak. Bunlardan biri de gece ekranın kullanıcıyı rahatsız etmemesi için kullanılabilecek karanlık tema olacak.

Windows 10'nun İlk Doğum Gününde Bizi Hangi Sürprizler Bekliyor makalemizde açıkladığımız Windows 10 doğum günü güncellemeleri hakkında yeni bilgiler geliyor. Bunların arasında gece vakti bilgisayar ve tabletleriyle çalışmak zorunda olanları ilgilendiren bir güncelleme de var. LCD monitör ve tablet ekranlarından sızan mavi ışığın kullanıcılarda uyku bozuklukları yaptığını kabul eden Microsoft, bu şartlar altında çalışanları rahatlatacak bir ekran aydınlatma teması geliştiriyor. Daha önce kayıt defteri ayarlarıyla oynayarak Windows 10 Karanlık Tema kurulabiliyordu. Ancak yeni yapılacak olan bir düzenlemeyle kullanıcılar bu temaya daha kolay ve hemen geçebilecekler.

Bu yeni aydınlatma yaması şu anda Microsoft ofislerinde deneysel olarak kullanılabiliyor. Kullanıcılar 1-10 arası bir aydınlatma şiddeti seçerek temalarını gözlerini rahatsız etmeyecek dereceye ayarlayabiliyorlar. Tema ayarları yazıların ve genel temanın ışık şiddetini ayarlayabildiğinden oldukça rahat bir okuma ve çalışma ortamı sağlayabiliyor.

Uyumadan Önce Elektronik Cihaz Kullanmak Ölüm Riski Taşıyor   

Gece Yatarken Cep Telefonunu Kullanmak İntihar Etmekten Farksız

YORUMLAR