Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi Sonrası Donma Sorunu Ortaya Çıktı

Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi Sonrası Donma Sorunu Ortaya Çıktı

Windows 10 için 2 Ağustos tarihinde gelen büyük yıldönümü güncellemesi az da olsa bazı sıkıntılar içeriyor. Güncellemeden yalnızca 1 gün sonra ortaya çıkan donma sorunu da bunlardan biri ve giderek yaygın hale gelmeye başladı. Kullanıcılar Windows 10 Yıldönümü Güncellemesini yükledikten sonra bilgisayarı kullanmanın imkansız hale geldiğini bildiriyorlar. Microsoft'ta artan şikayetler üzerine bir açıklama yayınladı.

Son zamanlarda Windows 10 donma sorunu bilgisayar kullanıcılarının en büyük sorunu halinde geldi. 2 Ağustos tarihinde yayınlanan güncellemeden sonra bazı kullanıcılar donma sorunuyla karşılaştıklarını Microsoft'a bildirdi ama ilgilenen olmayınca sorun çığ gibi büyüdü. Bunun üzerine Microsoft donma sorunu olduğunu doğruladı ve çözüm için bir açıklama yayınladı. Sorun çözülene kadar bazı alternatif yollar denenmesi gerektiğini belirten şirket, yönlendirici bazı tavsiyelerde bulundu. 

Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi Donma Sorunu Nasıl Çözülür?

Microsoft yaptığı açıklamada sorunu düzeltmek için çalıştıklarını ifade eden şirket, "SSD kullanan ve verileri burada depolayan bazı sistemlerde Yıldönümü Güncellemesi'nden sonra az sayıda da olsa donma sorunu olduğuna dair raporlar aldık." dedi. Sorunun nasıl çözüleceğine de değinen Microsoft, "Şimdilik Windows 10'u Güvenli Mod'da başlatırsanız bir sorun olmaz." ifadelerini kullandı. 

Windows 7'den Windows 10'a Geçmeye Gerek Yokmuş!

Windows 10 Yıl Dönümü Güncellemesini Buradan İndirin

YORUMLAR