Windows 10 Yıldönümü Güncellemesinin Tarihi Belli Oldu

Windows 10 Yıldönümü Güncellemesinin Tarihi Belli Oldu

Microsoft'un bugün yaptığı açıklamaya göre Windows 10 kurulan aktif cihaz sayısı 350 milyona ulaştı. Geçtiğimiz yıldan bu yana onbirinci ayını dolduran işletim sisteminin büyük güncellemesi olarak duyurulan Yıldönümü Güncellemesi, 2 Ağustos tarihinde kademeli olarak başlayacak. 

Microsoft Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi 2 Ağustos'ta Geliyor başlığıyla yazılan blogda, "Sizlere pek çok yenilik sağlamak istiyoruz. Bu isteklerimiz arasında Windows Ink ve Cortana’yı temel özellikler olarak yukarılara taşımak; daha hızlı, daha erişilebilir ve güç etkinliği artırılmış bir tarayıcı deneyimi olarak Microsoft Edge; bireyler ve işletmeler için gelişmiş güvenlik özellikleri; yeni oyuncu deneyimleri gibi yeniliklerle karşınızdayız." ifadelerine yer verildi. 

Windows 10 ile yakalanan müşteri memnuniyetine de değinilen açıklamada, bazı istatistiki bilgilere de yer verildi. "Şimdiden 350 milyon cihazda çalışan Windows 10 ile yakaladığımız müşteri memnuniyeti geçmiş Windows sürümlerini geçerken kullanıma sunulduğundan bu yana  135 milyar saati aşan kullanım süresiyle inanılmaz bir müşteri etkileşimi de yakaladık. Windows 10 ile her birinizin üretkenliğini artırmasından ve eğlenmesinden çok memnunuz. Bize ilettiğiniz geri bildirimler Yıldönümü Güncellenmesi’nin en kritik temellerini oluşturdu." denildi. 

 Yıldönümü Güncellemesi ile bireysel müşterilere gelecek iki yeni özellik:

  • İnternet kullanıcılarının yüzde 90’ı bir sitede kullanıp kaybettikleri şifrelerini bulmak yerine siteye girişi bıraktı çünkü güvenlik kullanımı henüz yeterince kolay değil. Yeni Windows Hello özellikleriyle aynı kolay ama güçlü Windows Hello güvenliğini Windows uygulamaları ve biyometrik kullanımını Microsoft Edge ile kullanabileceksiniz. Yıldönümü Güncellemesi aynı zamanda eşlik eden cihazların da Windows Hello yoluyla PC’nize ulaşmasına izin veriyor; böylelikle çabuk ve güvenli ulaşım seçenekleriniz artıyor.
  • Kötü amaçlı yazılımlara karşı ücretsiz hizmet veren Windows Defender’daki yeniliklerse artık otomatik olarak düzenli PC taramaları yaparak size güvenlik durumunuz hakkında bildiri veya özetler yollayacak.

Kurumsal müşteriler için gelecek güvenlik yenilikleri: 

  • Günümüz siber saldırıları gittikçe daha saldırgan ve sınır tanımaz bir hal alıyor. Bu saldırılar kurumlara ortalama 12 milyon dolara mal oluyor. Windows Defender Advanced Threat Protection, ağlara düzenlenen gelişmiş saldırıları geniş bir tehdit stratejisi ve algılama gücüyle cevap vererek karşı koyuyor. Bu hizmet dünyanın en kapsamlı algılayıcıları, gelişmiş tehdit koruması, hem şirket içi güvenlik ortağı çalışanlardan oluşan Microsoft’un güvenlik takımıyla yürüyor. WDATP şimdi 700 binden fazla uç noktayı kapsıyor ve 300’den fazla kurumsal şirketin pilotu tarafından, 70 ülkede kullanılıyor.
  • İş yerlerini, en çok veri kayıbına sebep olan veri sızılarından koruyabilmek için Yıldönümü Güncellemesi’nin getirdiği bir yenilik de önceden kurumsal veri koruma olarak bilinen Windows Information Protection. WIP iş yerlerinin kişisel ve kurumsal verileri ayırmasını sağlayarak kurumsal verilerin nerede olurlarsa olsunlar korunmalarını sağlıyor.

Diğer Yenilikler

  • Cortana'yı daha işlevsel hala getiren yenilikler
  • Microsoft Edge artık güç tasarrufu, uzantılar ve erişim olanaklarıyla daha zengin
  • Oyuncular artık daha çok oyuna ulaşacak

Detaylandırılmış yenilikler için bizi takip etmeye devam edin.

Microsoft, Windows 10 Yükseltme İşkencesine Son Veriyor

Windows 10’da En Çok Kullanılan Tarayıcı Belli Oldu

YORUMLAR