Windows 10 Yükseltmesi Hakkında Hem İyi Hem de Kötü Haberler Var

Windows 10 Yükseltmesi Hakkında Hem İyi Hem de Kötü Haberler Var

Windows 10 gerek ön yükleme sürümler, gerek yükseltme haberleriyle gündemi oluşturuyor. Windows 10’a yükselmek istiyorsanız vereceğiniz en önemli karar, beklemek olmalı. 

Windows 10 bir yıl boyunca lisanlı Windows 7 ve 8.1 sürümlerine bedavaya gelecek. Ancak Windows 10 teknik ön izlemeyi yüklememiş ve denememiş olanları kötü sürprizler bekliyor.

Windows 10, ilk teknik ön izlemeden bu yana PC’ler için 6 sürüm çıkardı. Bu ön izleme sürümlerindeki ilerlemeye bakacak olursak, çıkışına 2 ay kalmasına rağmen işletim sisteminin çok kararlı olmadığını, çok basit noktalarda takılmalar ve çökmeler yaşadığını görmek mümkün. Microsoft Windows 10 ön izleme sürümlerinde ilk çıktığından bu yana 20 bin kadar arızayı ve kararsızlık yapan uygulamayı düzelttiğini söylüyor. Ancak son çıkan Windows 10 Teknik Ön İzleme 10130, kullanıcılara bir önceki tüm sürümlerden daha sıkıntılı anlar yaşattı.

One Drive’ın depolama sorunları, Başlat menüsünün kararsızlığı, Windows Expolorer’ın sık çökmesi gibi kullanıcıyı rahatsız eden pek çok şikayet Windows Insider forum sayfalarında sayfalarca yer tutuyor.

Bu yüzden uzmanlar Windows 10’a en az 5-6 ay kadar PC’lerin yükseltilmemesini tavsiye ediyorlar. 

Bankamatikler Windows 10'a Geçiyor!

Windows 10'un Bilinmeyen Gizli Bir Özelliği Daha Ortaya Çıktı

İşte Windows 10 Yükseltmesi İçin İlk Yapmanız Gerekenlerin Listesi

YORUMLAR