Windows 10 Yükseltmesi Ücretsiz Olacak

Windows 10 Yükseltmesi Ücretsiz Olacak

Türkiye saati ile 19:00'da başlayan ve canlı olarak yayınlanan Windows 10 Etkinliğinde mevcut Windows kullanıcılarının kafasını kurcalayan önemli sorulardan biri yanıt buldu. Windows 7, Windows 8, 8.1 veya Windows Phone 8.1'li cihazlar ücretsiz olarak Windows 10 güncellemesini alabilecek.

Windows Insider programına katılan 1.7 milyon kullanıcının deneyimlediği yeni nesil Windows işletim sistemi Windows 10, Redmond Washington'da düzenlenen etkinlikte tanıtıldı. İnternet üzerinden de canlı olarak takip edilebilen etkinlik Windows işletim sistemi şefi Terry Myerson'ın sahneye gelmesi ile başladı ve istatistiklerin ardından en merak edilen sorunun "Windows 10 ücretsiz mi olacak?" yanıtı geldi. Buna göre Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 üzerinde çalışan bilgisayarlar ile Windows Phone 8.1 üzerinde çalışan tablet ve telefonlar Windows 10 güncellemesini ücretsiz alabilecek. Ancak Windows 10'un final sürümünün yayınlanmasının ardından ilk bir yıl için bu sistemin geçerli olacağı açıklandı. Cihazlarını bu sürenin sonunda yükseltmek isteyenler ne yapacak? sorusu ise askıda kaldı.

Kullanıcının cihaz tercihine göre şekillenen başlat menüsü ile gelen Windows 10'un final sürümünün ne zaman çıkacağı henüz açıklanmadı ancak şimdiden denemek isterseniz aşağıdaki bağlantıdan Teknik Önizleme sürümünü indirebilirsiniz:

YORUMLAR