Windows 10'a Apple'dan Destek Geldi

Windows 10'a Apple'dan Destek Geldi

Apple, BootCamp yazılımının 6’ıncı sürümünü yayınladı. BootCamp 6 bu yeni sürümüyle beraber birlikte Mac OS X cihazlara Windows 10 desteği de getiriyor.

Mac OS X işletim sistemi kullananlar için Windows kurmayı ve kullanabilmeyi sağlayan BootCamp yazılımının 6. sürümü yayınlandı. Bundan böyle Mac bilgisayarlara Windows 10 kurulabilecek. Ancak BootCamp 6’nın bazı kısıtlamaları var, bu yeni sürüm sadece 64 bit Windows 10 işletim sistemini destekliyor.

BootCamp 6 sürümüyle ile birlikte Mac OS X sistemlere sadece Windows 10 desteği verilmedi. Yeni sürüm BootCamp 6 aynı zamanda Mac’lere USB-C, USB 3 Thunderbolt, SD ve SDXC desteği de veriyor. Yeni sürüm BootCamp 6, sadece OS X Yosemite işletim sistemine sahip olanlar tarafından kullanılabiliyor.

Apple Mac destek sayfalarında hem BootCamp için detaylar, hem de gerekli linkler yer alıyor. Öte yandan BootCamp 6’yı destekleyen Mac bilgisayarların tam listesi ve Windows 10 ISO dosyasını da burada bulmak mümkün. BootCamp 6’ya geçenlerin eski sürümü tamamen kaldırmaları ve Mac OS X sistemde eski Windows sürümlerini de temizlemeleri gerekiyor.

Mac OS X Yosemite'ye Elveda, El Capitan'a Hoşgeldin!

2014 Yılının En Zayıf İşletim Sistemi Mac OS X Seçildi!

Mac İşletim Sistemlerinin Resimli Tarihi

YORUMLAR