Windows 10’a Özel Facebook Messenger Videosu Yayınlandı

Windows 10’a Özel Facebook Messenger Videosu Yayınlandı

Geçen yıl Ekim ayında düzenlenen Microsoft Surface etkinliğinde, Windows 10 uyumlu bazı sosyal medya uygulamalarının platforma entegre edileceğinden bahsedilmişti. Bu haberin arkasından Windows 10 Facebook Messenger ufukta göründü.

Sosyal ağlara entegrasyonununa hız veren Microsoft, Windows 10 platformu için hazırlanan Facebook Messenger arayüzü internete sızdı. WindowsBlogItalia ve Venture Beat aracılığı ile sızan görüntüler Windows 10 kullanıcılarının bu platformda kullanacakları yeni hızlı mesajlaşma uygulamanın bazı detaylarını da açığa çıkarıyor.

Tamamen Windows 10’a özel kurgulanan yeni Facebook Messenger tarayıcılar yerine özel bir uygulama olarak sisteme kurulabiliyor ve tarayıcı açık olmadan da çalışabiliyor. Böylece bir tarayıcıya mahkum olmadan tek başına uygulamayı kullanabilme olanağı kullanıcıya kazandırılmış oluyor. Windows 10 Facebook Messenger bir Facebook hesabına harici olarak bağlanabiliyor yani bu uygulamayı çalıştırmak için Facebook üyeliğinizin olması yeterli, Facebook’u açmanız gerekmiyor.

Windows 10 Facebook Messenger şu anda çok kısıtlı bir fokus grup tarafından test ediliyor. Uygulamanın ne zaman Windows 10 için yayınlanacağı hakkında kesin bir bilgi yok. Ancak yetkililer bu bekleyişin uzun olmayacağını ifade ediyorlar. Facebook Messenger, 800 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip. Windows 10 entegrasyonu ile bu sayının hızla artabileceği var sayılıyor.

Windows Uygulama Mağazasında yer alan Windows 10 Facebook Messenger henüz mağazadan indirilemiyor ancak sayfası hazır. 

İşte internete sızan Windows 10 Facebook Messenger görüntüleri ve videosu.

YORUMLAR