Windows 10'a Yapay Zekalı Savunma Kalkanı Geliyor

Windows 10'a Yapay Zekalı Savunma Kalkanı Geliyor

 

Windows Fall Creators Update ya da Türkçe meali ile Windows 10 Geliştiriciler Güncellemesi, kendi platformunu hedef alan ve giderek artan siber saldırılara karşı hazırlanmış kapsamlı güvenlik güncellemeleri ile gelecek.

Microsoft, yayınladığı bir blog yazısında, önümüzdeki önemli güncellemenin, farklı enfeksiyonlara karşı önlem teşkil eden ve bir kurumsal Microsoft hizmeti olan Windows Defender Gelişmiş Tehdit Korumasına uygulanacağını ve bu yeni güncellemenin alacağı önemli rolü de açıklıyor.

CNET'de yayınlanan rapora göre, Windows kurumsal yöneticisi Rob Lefferts, bu yükseltmenin işletim sisteminin altyapısına karşı düzenlenmesi muhtemel ve var olan tüm saldırılar için yapay zekalı bir anti virüs olacağını duyurdu. Bu yeni önlem dizisi bulut tabanlı hizmetleri de kontrol ederek tehditlerden koruyacak.

Bu yapay zeka tabanlı güvenlik yazılımın en önemli  özelliklerinden biri, bilgisayarlara önceden bilinmeyen bir kötücül yazılımın bulaşması halinde, bunun varlığını anında anlayabilmesi ve gereken önlemleri alabilmesi olarak işaret ediliyor. Böylelikle, Microsoft buluttaki kötü amaçlı yazılımları hızla karantinaya alabiliyor ve diğer bilgisayarları korumak için kullanılabilecek bir tanımlama imgesi oluşturabiliyor.

CNET'in haberine göre, Microsoft bu hizmeti her kullanıcısı için Windows Fall Creators Update ile beraber servis edecek.

Microsoft, Windows 10 S İşletim Sistemini Tanıttı

Windows 10 Cloud Çalışırken Görüntülendi!

YORUMLAR