Windows 10'da Oynanması Mümkün Olmayan Korsan Oyunlar Belli Oldu

Windows 10'da Oynanması Mümkün Olmayan Korsan Oyunlar Belli Oldu

Windows 10 korsana geçit vermiyor. Güvenlik protokollerini iyice sertleştiren Windows 10’da oynanması mümkün olmayan korsan oyunlar belli oldu. 

Windows 10 üzerinde SafeDisk ve SecuRom DRM sistemleri kırılmış korsan oyunların hiç biri oynanamayacak. Microsoft güvenlik departmanı sözcüsü Boris Schneider’ın yaptığı açıklamaya göre Windows 10 işletim sistemi, eski kopya koruma sistemlerine sahip olan oyunların hiç birini çalıştırmayacak. SafeDisc ve Securom DRM’in bazı sürümlerini barındıran bu oyunları Windows 10’da çalıştırıp oynamak mümkün olamayacak.

Bu tip sistemler kullanan oyunların başında ise Grand Theft Auto III, Battlefield 1942, The Sims, Microsoft Flight Simulator 2004 geliyor.

Ancak Microsoft işi bu kadar gevşek bırakmayacağını “.exe” dosyalarının da taranarak, yeni nesil korsan kopyalarında engelleneceğini de söyledi. Bu durumda çok yakın bir zamanda Windows 10 işletim sistemi üzerinde SafeDisc ve Securom DRM dışında diğer sitemlerinde engellenebilmesi mümkün olacak.

Windows 10 şimdilik “no-CD” yaması kullanan korsan oyunları kesinlikle engelliyor. Microsoft oyun telif hakları koruma protokolünü çok yakında daha net açıklayacak. 

Microsoft Korsan Windows 10 Kullanacakların Biletini Kesti

Windows 10'da Korsan Oyun ve Yazılım Çalıştırmak Mümkün Olmayacak

YORUMLAR