Windows 10'dan Edge Tarayıcı İçin 'Daha Güvenli' Uyarısı

Windows 10'dan Edge Tarayıcı İçin 'Daha Güvenli' Uyarısı

Microsoft, Edge tarayıcının pazar payını artırmak için enteresan bir yol izliyor. Şirket, Windows 10'da Google Chrome ve Mozilla Firefox kullanıcılarına Edge tarayıcının "daha güvenli" olduğunu bildiren ipuçları yolluyor. 

Microsoft'un neden böyle bir yol izlediğini anlamak gerçekten zor. Bu ipuçlarının ne zamandır aktif olduğu konusunda Microsoft sözcüsü,"Windows 10 kullanıcıları için ipuçları hizmetini Kasım ayında başlattık" dedi. Fakat sizinle biraz daha geriye gidelim, Temmuz ayında Windows 10 benzer ipuçlarını piller için de yapıyordu. Chrome ve Firefox kullanıcılarına pil boşaltma uyarısı yaptıktan sonra, daha verimli pil ömrü için Edge'i öneriyordu. 

"IllCodeYouABrain" isimli Reddit kullanıcısı, her zaman olmasa bile Firefox'u başlattığında aşağıdaki uyarıyla karşılaştığını bildirdi. Aynı durum Chrome açılırken de geçerli:

Bir Microsoft sözcüsü, Temmuz ayında, "Windows ipuçları, kullanıcıların Windows 10 deneyimini geliştirmesine yardımcı olmak, hızlı ve kolay bilgi sunmak için yaratıldı" demişti. Bu bildirimlere dair şikayetlerin artması sonucu da, varsayılan ayarların değiştirilebileceğini vurguladı. 

Bu tip uyarıları kapatmak isterseniz Ayarlar > Sistem > Bildirimler yolunu takip ederek Windows kullanırken ipuçları, bilgiler ve öneriler alın seçeneğini kapalı duruma getirmeniz gerekiyor. İlerleyen zamanlarda bu durum daha fazla dikte edilir mi hep birlikte göreceğiz.

Microsoft Edge Tarayıcı Yeni Yapılan Karşılaştırmalarda Daha Güvenli Çıktı

Google Chrome Artık Daha Hızlı Açılacak

Mozilla Firefox 50 Yayınlandı, Hemen İndirin

YORUMLAR