Windows 10'dan Nostaljik Müjde: Solitaire Geri Geliyor

Windows 10'dan Nostaljik Müjde: Solitaire Geri Geliyor

Microsoft, Windows 8 sürümlerinde yok ettiği, herkesin bağımlısı olduğu Solitaire iskambil oyununu geri getiriyor. Windows 10 ile birlikte gelecek yeniliklerden biri de Solitaire olacak.

Microsoft yıllardır geleneksel olarak işletim sistemiyle birlikte gelen Solitaire’den Windows 8’de neden vazgeçti bilinmez, ama Windows 10 ile birlikte oyunu geri getiriyor.  

Microsoft'un, Windows 10 ile ilgili yapılan bir röportajın arasına sıkıştırdığı bu müjde, oyunu sevenleri mutlu edecek. Her şey bu kadar da değil, Microsoft oyun üzerinde mesai harcayarak daha çeşitli yenilikler uyguladığını da söyledi.

Hatırlarsanız Windows sürümlerinin geleneksel vakit geçirme oyunları Minesweeper, Hearts ve Solitaire Windows 8 sürümlerinde yoktu. Dev kuruluş bu kararın manasız olduğunu düşünmüş olacak ki, Windows 10 ile birlikte bu oyunları da pakete dahil etme kararı almış.

Özellikle Solitaire klişeleşmiş ve gelenekselleşmiş ‘zaman öldürme’ aracı olarak kalpleri fethetmişti. Artık Solitaire tutkunları için özlem sona erdi. Yaz aylarında çıkması beklenen Windows 10 bu hasrete son verecek. 

YORUMLAR