Microsoft: 'Windows 10'u Her Gün Kullanan 300 Milyon Kullanıcı Var'

Microsoft: 'Windows 10'u Her Gün Kullanan 300 Milyon Kullanıcı Var'

Microsoft, 300 milyondan fazla insanın her gün yaklaşık 3.5 saat Windows 10 kullandığını ortaya koyan yeni raporunu açıkladı. İnsanların Windows 10'u ne kadar benimsediğini göstermek isteyen şirket, güncellenmiş rakamları paylaştı.

Microsoft'un Kurumsal Başkan Yardımcısı Yusuf Mehdi, geçtiğimiz günlerde verdiği bir mülakatta, işletim sisteminin 400 milyondan fazla cihaza yüklenmiş olmasına rağmen 300 milyon kullanıcısının olduğuna işaret ederek, Windows 10'un kullanıcılar tarafından benimsenme sürecinin iyi olduğunu belirtti.

Konuyla ilgili ayrıntılar da veren Mehdi, "Windows 10 büyük iş çıkardı. Aylık 400 milyon aktif kullanıcımız olduğunu geçtiğimiz ay duyurmuştuk, ayrıca bu kullanıcıların 300 milyonu günde 3.5 saatini işletim sisteminde harcıyor. Şimdiye kadar şirkette gördüğümüz en hızlı benimsenen ürünümüz oldu ve bunun üzerinde büyük bir gelişme görüyoruz" dedi.

Windows 10'un kullanıcılar nezdinde değerinin artmasının önümüzdeki aylarda artması bekleniyor. Araştırma şirketlerinin yayınladığı raporlarda, Windows 7 şuanda yüzde 48.5'lik pay ile masaüstü cihazlarda bir numaralı işletim sistemi olmaya devam ediyor. Onu da yüzde 26.28'e ulaşan Windows 10 takip ediyor. 

Windows 10 Creators Update Güncellemesini Elle Yapmayın!

Windows 10 ve Windows 7 Rekabeti Kızışıyor

Windows 10, Insider Servisi Üzerinden Yine Güncellendi

YORUMLAR