Windows 10'un Deneme Sürümü, Kaç Kişi Tarafından İndirildi?

Windows 10'un Deneme Sürümü, Kaç Kişi Tarafından İndirildi?

Kısa bir süre önce Windows 9 ile ilgili haber beklerken bir anda ortaya çıkıverdi Windows 10. Microsoft'un sürpriz bir haber ile bizlerle buluşturduğu Windows 10 için, bugün yeni ve ilgi çekici bir rapor yayınlandı. Bildiğimiz gibi Windows 10 için geçtiğimiz günlerde 2 haftalık bir test sürümü yayınlanmıştı; bu kadar kısa zamanda bu test sürümünü kaç kişi indirdi dersiniz?

1 Ekim'de kullanıcıların denemesi için test olarak açılan Windows 10, 2 haftada tam tamına 1 milyon kez indirilmiş durumda. Microsoft'un mobil operatör tarafının en önemli isimlerinden biri olan Joe Belfiore, söz konusu raporu yayınlayan isim oldu ve konu hakkında şu şekilde bir yorum yaptı:

"1 haftayı geçkin bir sürede Windows Insider Programı'na tam 1 milyon kişi kaydoldu. Bu da Windows 10 Teknik Önizleme programını kullanan ve bize geri bildirim gönderen birçok insana eş değer bir rakam."

Tabii ki de Microsoft bunu, Windows 10 ile ilgili kullanıcıların geri bildirimini almak için yapmış bulunmakta. Raporda yazanlara göre 200.000 civarı insan, Microsoft'a geri bildirimde bulunmuş. Açıklanan diğer yüzde rakamlarına göre ise, Windows 10'u indiren kullanıcıların %36'sı programı sanal bir makinede kullanmış, %64'ü ise sadece bunu normal bir PC sisteminde uygulamış.

Hatırlatmakta da fayda var; Windows 10 şu an beta aşamasında ve Microsoft, sistemi 15 Nisan 2015'te yayınlamayı düşünüyor. Merakla beklemeye devam ediyoruz.

Windows 10 Çıkış Tarihi Açıklandı

Windows 10 Önizleme Sürümü Yayınlandı

YORUMLAR