Windows 10'un Dev Güncellemesi Threshold 2 Yarın Geliyor

Windows 10'un Dev Güncellemesi Threshold 2 Yarın Geliyor

Kasım ayının 10’nunda PC’lere gelmesi beklenen Windows 10 Threshold 2 isimli büyük güncellemesi 12 Kasım’da gelecek.

Bu ertelemenin sebebi açıklanmadı ama zaten tarihe bakacak olursak buna çok gerek de kalmamış gibi görünüyor. Ancak görünen o ki, Microsoft güvenlik güncellemeleriyle Threshold 2 arasına biraz zaman koymak istemiş olabilir. Sonuç olarak art arda güncelleme yapmak biraz "akla zarar" bir durum.

Windows 10 Threshold 2 güncellemesinde sürüm güncelleme numaraları kullanmayacak, yani güncelleme "10xxx" şeklinde cihazlara gönderilmeyecek. Bu güncellemeyle birlikte kullanıcı arayüzünde de bazı değişiklikler olacak. Güncelleme Microsoft Edge tarayıcı ve Cortana için de bazı yeni özellikler barındırıyor. Başlat menüsüne yeni kolonların eklendiği, görev çubuğu renk paletinin yenilendiği ve bunların yanı sıra, menü yapılarında çeşitli yeniliklerin de görüleceği Threshold 2 güncellemesi, çapraz platformlarda da geçişleri daha kararlı kılacak.

Windows 10 için gelecek yıl gelmesi beklenen büyük Redstone güncellemesinden önce Threshold 2’nin geliyor olması artık Windows 10’un kararlı bir yapıya büründüğünün bir işareti. Yarından itibaren Fast Ring kullanıcıları Threshold 2 güncellemesine kavuşacaklar. Siz ne olur ne olmaz verileriniz bir yerlere yedeklemeyi unutmayın.

Windows 10'un İlk Büyük Güncellemesi Threshold 2 Bu Ay Geliyor

YORUMLAR