Windows 10'un İlk Büyük Güncellemesi Threshold 2 Bu Ay Geliyor

Windows 10'un İlk Büyük Güncellemesi Threshold 2 Bu Ay Geliyor

Microsoft, büyük yatırımlar yaptığı yeni işletim sistemi Windows 10 için ilk büyük güncellemeyi bu ay yayınlayacak. Yayınlanacak olan bu güncellemenin kod adı ise "Threshold 2" olarak belirlenmiş.

"Threshold" kelimesini Türkçeye "eşik, başlangıç" gibi şekillerde çevirebiliriz. Yani Microsoft bu güncelleme ile Windows 10'a iyi bir başlangıç yapmak istediği için böyle bir kod adı kullanmış olabilir. Bu güncellemenin Kasım ayının ilk haftasında yani bu hafta yayınlanması bekleniyor. Güncellemenin hem dijital ortamda hem cd formatında yayınlanacağı biliniyor. Bu güncelleme Windows 10 Insider Build'lerinde gördüğümüz birçok özelliği ve Windows 10'un tanıtılmasının ardından ertelenen bazı yeni özellikleri de içerecek. Hem de Cortana, Skype, Edge gibi çeşitli yazılımların da iyice optimize edildiği belirtiliyor.

Ayrıca Kasım ayından sonra alınmış olan Windows 10'lu cihazların hepsi bu güncellemeye sahip olacak. Yani önceki sürümleri görünmeyecek. Windows 10 kullanıcıları bu güncellemeyi nasıl yükleyeceklerini düşünüyorlarsa hemen söyleyelim, Windows Update yazılımı bu güncellemeyi otomatik olarak indirip yüklüyor. Yani hiçbir şey yapmanıza gerek kalmıyor. 

YORUMLAR