Windows 10'un İşi Bitmedi, 2016'da İki Büyük Güncelleme Daha Var

Windows 10'un İşi Bitmedi, 2016'da İki Büyük Güncelleme Daha Var

Windows 10 yazın sonuna doğru çıkacak ancak bu sürüm de tam olmayacak. Microsoft, Windows 10’nun tam manasıyla istedikleri gibi bir işletim sistemi olabilmesi için 2016 yılında yapılacak 2 büyük güncelleme daha planlıyor.NeoWin raporalarına göre 2016’nın ilk güncellemesinin adı ‘RedStone’ olacak. Bu arada hatırlatalım ‘RedStone’ Minecraft oyununda önemli bir nesne. Bu çağrışımdan anlıyoruz ki RedStone güncellemesi Windows 10’a yapılacak olan önemli ve nihai güncelleme olacak. Minecraft’ı 2014 yılında satın alan Microsoft bu çağrışımı kullanmayı seçmiş olabilir.

Bu habere göre, yazın azami bir güncellemeyle esas sürüme geçiş yapacak olan Windows 10, aslında 2015 yılında tam randımanlı bir sürüm olmayacak. 2016 yılına kadar ufak tefek düzeltmelerin yapılmaya devam edileceği ancak 2016 yılında yapılması planlanan 2 büyük güncellemeyle kullanıcıların tam sürüme kavuşacağı ifade ediliyor.

Sonbaharda Threshold sürümüne geçileceği ifade edilen rapor bu sürümün Redstone ile daha işlevsel olacağını ifade ediyor. Redstone güncellemesine kadar Windows 10 sisteme bazı güncellemeler eklemeye devam edecek, ancak bunların zamanı belli değil.

Kısaca gerçek Windows 10 performansı 2016 yılından sonra anlaşılabilecek gibi, görünüyor. 

Windows 10'un Yeni Özelliği Yüzümüzü Güldürecek

Windows 10 Biyometrik Güvenlik Sistemleri Kullanacak

Windows 10 Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

YORUMLAR