Windows 10'un Otomatik Yüklendiği Ortaya Çıktı

Windows 10'un Otomatik Yüklendiği Ortaya Çıktı

Çıktığı günden bu yana yükselişe devam eden ve kullanıcı sayısı çok hızlı şekilde artan Windows 10 için Microsoft agresif tutum sergilemeye devam ediyor. 75 milyon kullanıcıdan fazlasına ulaşan Windows 10, görünüşe göre çok daha fazla kullanıcıya kısa süre içerisinde ulaşacak.

Son yapılan değişikliklerden sonra bazı bilgisayarlarda Windows 10 kurulumu otomatik olarak gerçekleştiği tespit edilmiş. Windows 10 kurulum konusunda yeterince ısrarcı ve istekli olan Microsoft, afresifliğini bir adım daha ileriye taşımak üzere. Henüz nedeni tam olarak bilinmemesine rağmen, bazı Windows 7, 8 ve 8.1 kullanıcıları bilgisayarlarında Windows 10 yükleme işleminin herhangi bir izin almadan otomatik olarak başladığını belirtti.

Tahmini olarak Microsoft'un bilgisi dışındaki bir hata olan bu durum kısa süre içerisinde açıklığa kavuşacaktır. Eğer bu hamleyi Microsoft isteyerek yapıyorsa, bu tutumunu bir çok kullanıcının pek hoş karşılamayacağını söylebilirim. Zira Windows  ve 8 ile oldukça mutlu olan kullanıcılar Windows 10'a geçme imkanına sahip olsalar bile geçmek istemeyebilir. Bunu zorlamak ya da Windows 10'u otomatik yüklemek biraz fazla olur.

Ben de Windows 8.1 kullandığım kişisel bilgisayarımda sürekli Windows 10 yükseltme önerisiyle karşılaşsam da şu ana kadar benden habersiz ya da onaysız Windows 10 yüklemesi ile karşılaşmadım. Aranızda karşılaşanlar varsa bizlere alttaki yorum bölümünden iletebilir.

YORUMLAR