Windows 10’un Son Güncellemesi Akıl Almaz Bir Hata ile Geldi

Windows 10’un Son Güncellemesi Akıl Almaz Bir Hata ile Geldi

Windows 10’a en son gelen 11082 güncellemesi kullanıcıları isyan ettiren bir hatayla geldi. Microsoft hatanın farkında ancak bir haftadır bir düzeltme yapılmadı.

Windows 10’un daha da iyileştirilmesi için yapıldığı söylenen 11082 güncellemesi, işletim sistemini 2016’da yapılacak olan büyük güncellemeye hazırlıyor. Microsoft bu güncelleme de kullanıcı arayüzünde bir değişiklik olmayacağını ancak yazılım çekirdeğinde bazı yenilemeler olacağını duyurmuştu.

Kullanıcılar güncellemeyi yaptıktan sonra şok edici bir hatayla karşılaştılar. Dosyalarını klasörler arası kopyalamaya çalışanlar kopyalama bildirim takip kutusunun olmadığını gördüler. Bu durum dosyaları kopyalarken ne kadar süre kaldığını ve kopyalama hızı ile yüzdesinin takip edilememesine yol açıyor. Bu yüzden yüklü dosyalar kopyalanırken her hangi bir bildirim almayan kullanıcılar, yanlış çıkarımlarda bulunup dosyaları tekrar tekrar kopyalamaya çalışarak PC’ye yükleniyor. Böyle olunca kopyalanan dosyalarda kayıplar, cihazlarda ağırlaşma gibi sorunlar baş gösterebiliyor.

Bunun yanı sıra 11082 sürümünde dil paketleri yüklemede de bazı sıkıntılar çıkabiliyor. Microsoft yayınladığı Windows Central’da yayınladığı açıklamayla her iki durumun farkında olduğunu belirtti. Ancak bu sıkıntının ne zaman düzeltileceğini söylemedi. 

Windows 10 Etkinleştirme Sırasında Karşılaşabileceğiniz Hatalar

Sony, Windows 10'a Geçmeyin Uyarısında Bulundu

YORUMLAR