Windows 10'un Uygulama Mağazası İş İçin Elverişli Olacak

Windows 10'un Uygulama Mağazası İş İçin Elverişli Olacak

Windows 8 sürümü olan bir bilgisayar kullanıyorsanız, büyük ihtimalle Windows Store'un genel olarak ev kullanımı için tasarlanmış olduğunu biliyorsunuzdur; Office gibi ciddi araçlar yer alsa da mağazanın şimdiki durumu gerçekten iş için yeterli değil. Microsoft bunun farkında olarak bir sonraki adımda bu özelliği de daha kullanışlı hale getiriyor.

Windows 10 ile beraber uygulama mağazasının kullanımı büyük ölçüde değişecek. Microsoft, gelecek işletim sisteminin çalışma ortamları için uygun olabilecek kişiselleştirilmiş bir mağaza içereceğini söylüyor. Kullanıcılar hem ev ortamında tercih ettikleri uygulamalara hem de genel olarak iş ortamında araç görevi üstlenecek uygulamalara rahatça ulaşabilecek. Hatta çalışma ortamının yetkilileri de web tabanlı araçlar sayesinde kolayca bilgisayarınıza uygulamaya atayıp herkes için görünebilir kılabilecek. Kısacası artık iş ortamında Windows 10 sayesinde gerekli programlara Windows Store'dan rahatça ulaşabileceğiz.

Büyük ihtimalle Windows 10'un yeni uygulama mağazası sayesinde bilgisayarlar da ev ve iş ortamı için ayrılacak konumda. Örneğin evde kullanacağınız bir bilgisayarda uygulama mağazasında karşınıza çıkacak programlar farklı olacakken, iş ortamında da dolayısıyla aynı şey olacak. Belki iş bilgisayarınıza mağazadan oyun indiremeyeceksiniz ama iş için gerekli tüm araçlara yeni mağaza düzeni sayesinde ulaşabileceksiniz. Microsoft yeni işletim sistemiyle beraber tüm bilgisayar ağınızı kişiselleştirip işletim sistemine de rahatça hakim olmanızı hedefliyor.

Samsung Galaxy S5 için Yeni Güncelleme Yayınlandı

YORUMLAR