Windows 10'un Yeni Müzik Uygulaması Neredeyse Spotify'ın Kopyası

Windows 10'un Yeni Müzik Uygulaması Neredeyse Spotify'ın Kopyası

Windows 10 Teknik Ön İzleme sürümleriyle gelen video ve müzik uygulamalarının devamlı arayüzü değişiyor. Son gelen yapı 10122, Windows Music uygulamasını Microsoft modeli Sportify’a çevirmiş.

Windows 10 Teknik Ön İzleme sürümleri tüm platformlara eşit zaman aralıklarıyla geliyor. Ara yüzde ve uygulamalarda büyükten küçüğe pek çok değişiklikler oluyor. Windows 10 Music uygulaması da bu değişikliklere tabi tutulan uygulamalar kervanına katıldı.

Windows 10 Music, yeni görüntüsüyle Spotify arayüzünü fazlasıyla çağrıştırıyor. Arada fark atamaya başlayacak kadar benzerlik içeren yeni arayüz son derece kullanışlı olsa da yeni bir özellik taşımıyor. Yeni Windows 10 Music uygulaması, Spotify’ın arayüzünün biraz Microsoft eli değmiş hali olarak tanımlanabilir.

Aslında bu haliyle Windows 8’de var olan uygulamasının üzerine çok fazla özellik eklenmemiş gibi görünüyor. Windows 10 Music, siyah zemin üzerine kullandığı materyal tasarım ve alışılagelmiş Microsoft dokunuşlarıyla uygulamayı Spotify sürümlerini aratmayacak bir hale getirmiş. 

Windows 10 Yapı 10122 Yeni Çıkmışken, 10125 ISO Formatında İnternete Düştü

YORUMLAR