Windows 10'un Yeni Özelliği Yüzümüzü Güldürecek

Microsoft Windows 10 için yapılacak temiz kurulumun getireceği yeni bir avantajını daha açıkladı.

Windows 10'un Yeni Özelliği Yüzümüzü Güldürecek

Windows 10 hakkında her gün yeni bir özellik çıkması artık alışkanlık yarattı. Microsoft, Windows 10’u temiz bir sisteme kurmanın getireceği yeni bir avantajını daha açıkladı.

Windows 8.1 ya da Windows 7 üzerinden yükseltmeyip, temiz bir kurulum gerçekleştirilse Windows 10 son derece akıllı bir bellek ve depolama alanı kontrolü sağlayabilecek. BU özellik öyle yabana atılır bir özellik de değil. Potansiyel olarak 7 GB daha az yer kaplayacak ve daha kararlı çalışacak.

Bu durum aslında 32 GB tablet kullananları çok ilgilendiriyor. Windows 8.1 kurulumu için tabletlerde 64 GB depolama alanı tavsiye ediliyordu. Windows 10 ile bu 32 GB’a düşüyor.

Windows 10 işletim sistemini Microsoft sitesinden eski Windows 8.1 ya da Windows 7 üzerine değil de OEM olarak temiz kurulum yapacak olanlar bu alt yapıdan faydalanabilecekler.  Çünkü eski sistemler bilindiği gibi cihazlardan tamamen silinemiyor.

OEM kullanımlarda performans artışı eski sürüm Windowslarda da vardı ancak ilk kez bu kadar geniş bir rahatlık sağlanacak. Kısaca Microsoft diyor ki, ’Gidin Windows 10 satın alın, OEM candır’.

Cortana Windows 10'da Sizin Sesinizi Öğrenebiliyor

Yeni Microsoft Office 2016 Sızdırıldı

Instagram'ın En Çok Kullanılan Filtresi Belli Oldu

Windows 10 Telefonlarından Ulaşan Ekran Görüntülerinden Yeni Seçenekler Keşfedildi

YORUMLAR