Windows 7 Dünya Çapındaki Tüm Bilgisayarların Yarısından Fazlasında Kullanılıyor

Windows 7'nin tüm dünya üzerinde kullanılan en popüler işletim sistemi olduğu bir sır değil, ancak StatCounter tarafından yayınlanan ve Şubat ayının ilk iki haftası baz alınarak ortaya çıkarılan yeni veriler doğrultusunda Microsoft'un yeni işletim sistemi

Windows 7 Dünya Çapındaki Tüm Bilgisayarların Yarısından Fazlasında Kullanılıyor

Windows 7'nin tüm dünya üzerinde kullanılan en popüler işletim sistemi olduğu bir sır değil, ancak StatCounter tarafından yayınlanan ve Şubat ayının ilk iki haftası baz alınarak ortaya çıkarılan yeni veriler doğrultusunda Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 8'i en çok kullanılan işletim sistemi yapması için gerçekten çok uğraşması gerektiği bir gerçek olarak gün yüzüne çıktı.

Ortaya çıkan istatistiksel verilere göre Windows 7 şu anda dünya çapındaki bilgisayarların yarısından fazlası tarafından kullanılıyor. %52'lik bir kullanım oranına sahip olan ve ilk sırada yer alan Windows 7'nin ardından %23.76'lık oranla, hızla kullanıcı sayısını kaybettiği gözlenen 11 yaşındaki işletim sistemi Windows XP ikinci sırada yer alıyor.

Mac OS X %7.54'lük pazar payıyla işletim sistemleri arasında üçüncü sırada yer alırken, hemen arkasında Windows Vista %6.47'lik oranıyla dördüncü sırada kendisine yer buluyor.

Microsoft'un işletim sistemleri ailesine yeni katılan Windows 8 düşük pazar payı nedeniyle bu listede kendisine yer bile bulamadı ama araştırma şirketi Net Applications'a göre Windows 8 şu an %2'lik bir pazar payına sahip ve gün geçtikçe yükselişini sürdürüyor.

Şu an için görünen o ki Windows 8'in kullanım açısından Windows 7'nin ulaştığı seviyeye ulaşabilmesi gerçekten çok zor görünüyor ama ilerleyen zamanlar bizlere neler gösterir belli olmaz.

Google Mağazaları Geliyor!

YORUMLAR