Windows 7 için Internet Explorer 11 Yayınlandı

Windows 7 için Internet Explorer 11 Yayınlandı

Windows 8.1 güncellemesi ile gelen Internet Explorer 11 tarayıcısı, Windows 7 kullanıcıları için indirilmeye sunuldu. Geliştirici ön izleme sürümü ile gelen IE11, gelişmiş performans, hızlı sayfa yüklemesi ve F12 geliştirici aracı gibi yenilikler içeriyor.

Microsoft, San Francisco’da gerçekleşen Build Geliştiriciler Konferansı’nda Internet Explorer 11 tarayıcının getirdiği yenilikleri paylaşmış, yenilenen tarayıcıyı Windows 7 kullanıcılarına ulaştıracaklarını onaylamıştı. IE11 tarayıcısının geliştirici sürümü bugün sessiz sedasız indirilmeye sunuldu. Windows Server 2008 R2 sistemine de kurulan IE11’de Windows 8.1’deki sürüme göre bazı farklılıklar mevcut. Windows 7’deki IE11'in eksiklerine bakacak olursak:

  • IE11’in Windows 7 sürümünde adres çubuğu, tarayıcının üstünde yer alırken, Windows 8.1’deki IE11’in adres çubuğu alt tarafta yer alıyor.
  • IE11 ile gelen en önemli yeniliklerden biri olan aynı anda 100’ün üzerinde sekme açma özelliği Windows 7’deki IE11’de kullanılamıyor.
  • Windows 7’deki IE11, premium video eklentilerini desteklemiyor.
  • Google’ın SPDY protokolü ve Gelişmiş Korumalı Mod Windows 7’deki IE11’de desteklenmiyor.

Windows 7 kullancısı iseniz yenilenen Internet Explorer 11'i denemek istiyorsanız sitemizden hızlıca ve güvenli şekilde indirebilirsiniz.  

Ucuz iPhone'nun ilk videosu yayınlandı

YORUMLAR