Windows 7 İçin Yolu Sonu Göründü, Windows 10 Yükseliyor

Windows 7 İçin Yolu Sonu Göründü, Windows 10 Yükseliyor

NetMarketShare istatistik sitesinin yayınladığı raporlara göre, geçtiğimiz ay Windows 10 işletim sisteminin pazar payı yükselerek yüzde 27.63'e ulaşmıştı.

Bu ay, Windows 10 işletim sisteminin bu oranı daha fazla zorladığı görülmese de sistem her zaman popüler kalan Windows 7'yi liderlik tahtından indirmeye kararlı. Geçtiğimiz ay yapılan istatistiklerde, Windows 10 yüzde 27,99 kullanım oranına yükselirken, kullanıcıların bir türlü vazgeçemediği Windows 7 yüzde 48,43'e gerilemiş ve yüzde 50 barajının altına düşmüştü. Bu rakamlara göre Windows 10, istikrarlı ama yavaş olan yükselişine kararlı olarak devam ediyor.

NetMarketShare istatistiklerine bakılacak olursa, Windows 8.1 kullanımı da yüzde 6,48'den yüzde 6,07'e gerilemiş durumda. Öte yandan, emektar Windows XP, Windows 8.1 ile aynı seviyeye ulaşmış.

Windows 10 için yapılan yeni güncellemelerin farklı ve faydalı özelliklerle gelmiş olmasının işletim sisteminin bu rakamlara ulaşmasında önemli bir payı olduğu düşünülüyor. Öte yandan, çok yakında geleceği planlanan Windows 10 Fall Creators Update'in, rakamlar üzerinde daha etkili farklar yaratabileceği de konuşuluyor.

Windows 10'a Ücretsiz Geçiş Hala Mümkün! Nasıl mı?

En Güçlü Windows 10 Sürümü Sonbaharda Geliyor

Microsoft, Zorunlu Windows 10 Güncellemelerine Noktayı Koyuyor!

YORUMLAR