Windows 7 Kullananların Sayısı Artıyor

Windows 7 Kullananların Sayısı Artıyor

2015 yılının Mart ayında hazırlanan Net Applications raporuna göre Windows 7 kullanıcılarının sayısı gün geçtikçe artıyor. Bununla birlikte Windows 8 ve Windows 8.1 kullanıcılarının oranı fazla hareketlenmemiş gibi görünüyor. Windows 7 kullanıcılarının Windows 10'e geçiş imkanı olması ve Microsoft'un Windows XP için desteğini kaldırmış olması bu gelişmenin nedeni olarak gösterilebilir.

Binlerce web sayfasına yapılan girişleri gözlemleyen Net Applications, geçtiğimiz Mart ayında Windows 7 kullanımının hala zirvede olduğunu kaydetti. Şaşırtan detay ise pazar payının %55.99'dan %58.04'e çıkmış olması. Windows 8 ve 8.1'in ortak pazar payı yüzde 14.01'de dururken işletim sistemini Windows 8.1'e yükseltenlerin sayısı artmış.

Şu an Microsoft elini eteğini çekmiş olsa da Windows XP pazar içerisinde hatırı sayılır yüzde 16.94'lük bir paya sahip. Şubat ayında bu oran yüzde 19.15'ti, ancak Windows 7'nin Windows 10 işletim sistemine geçebilecek olması eski kullanıcıların dikkatini çekmişe benziyor. Siz hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz? Windows XP'nin desteklenmemesi ve Windows 10'un gelecek olması sizin bir değişiklik yapmanıza neden oldu mu? Yorum kutusundan bizimle deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

Artık Windows 7 Bilgisayar Satın Alamayacaksınız

YORUMLAR