Windows 7 Rekor Kırmaya Devam Ediyor

Windows 7 Rekor Kırmaya Devam Ediyor

Microsoft yeni işletim sistemi Windows 10'u çıkarmaya hazırlana dursun, Windows 7 kullanım rekorları kırmaya devam ediyor. Hatırlanacağı üzere Microsoft geçtiğimiz sonbahar aylarında Windows 10'u resmi olarak duyurmuştu ve kullanıcılara bir önizleme sürümü sunarak yeni işletim sisteminin bireysel olarak tecrübe edilmesini sağlamıştı. Windows 10 her ne kadar heyecan verici yeni özellikler sunsa ve lisanlı Windows 7 ve Windows 8 kullanıcılarına ücretsiz yükseltme imkanı verse de Windows 7 tarihinde en yüksek kullanıcı sayısını yakalamış durumda.

Net Applications adlı araştırma sitesi tarafından yayınlanan Haziran ayı istatistiklerine göre dünyada en yaygın olarka kullanılan işletim sistemi Windows 7 oldu. Windows 7, daha önceki aylarla kıyaslandığında yeni kullanıcılar da kazandı ve yüzde 60'lık kullanım payına erişti. Bu da Windows 7'nin şu ana kadar yakaladığı en yüksek kullanım payı.

İşletim sistemi kullanım paylarında Windows 7'yi Windows XP ve Windows 8.1 takip ediyor. Bu iki işletim sisteminden yüzde 13'lük kullanım payı ile Windows 8.1, 2.'liği alıyor. Windows XP ise yüzde 12 civarında bir kullanım payına sahip. İşte Haziran ayının işletim sistemi kullanım oranları:

Windows 7'nin kullanım payının artmasının nedeni ücretsiz Windows 10 yükseltmesine sahip olabilmek için kullanıcıların ucuz Windows 7 ürün anahtarları satın alması olabilir. Windows 10 çıkış yaptığında Windows 7 kullanıcılarının bir bölümünün Windows 10'a kayması bekleniyor.

Windows 10'a Gelen Yeni Tarayıcı Microsoft Edge'i Deneyin!

YORUMLAR