Windows 8.1 Güncellemesi Ne Zaman Geliyor?

Windows 8.1 Güncellemesi Ne Zaman Geliyor?

Windows 8.1 kullanıcılarının merakla beklediği ikinci güncelleme için tarih söylentileri dolaşmaya başladı. Bir Rus sitenin iddia ettiği tarih doğruysa, 12 Ağustos'ta güncelleme geliyor.

Windows 8.1 işletim sistemi için yapılması beklenen güncellemenin tarihi için henüz resmi bir açıklama gelmezken, teknoloji portalı PCPortal.org.ru bu tarihi 12 Ağustos olarak öngördü. Nisan'da ZDNet editörlerinin resmi kaynaklardan Ağustos'ta geleceğini duyduğu güncelleme, bu haberin de gelmesiyle yaz sonunda kullanıcılarla buluşacak gibi duruyor. Güncelleme 8.1 kullanıcılarına ücretsiz sunulacak, söylentilere göre Windows Update yerine Windows Store yoluyla ulaştırılacak.

Pek çok hata ayıklama ve eklemeyi kapsayacak ikinci güncelleme, arayüzde büyük bir değişiklik içermeyecek. Başlat menüsünde ve arayüzde yapılması planlanan asıl değişikliklerin ise adı muhtemelen Windows 9 olacak yeni OS sürümüyle geleceği varsayılıyor. Ayrıca komutla kontrolün de getirileceği söylenen, yani Cortana'nın masaüstü versiyonu olacak asistanın da Windows 9'da yer alacağı söylentileri geziniyor.

Resmi bir açıklama yapılana dek elimizdeki tarihe bakarsak iki hafta içinde masaüstünde performansınızı biraz daha arttıracak güncelleme gelmiş olacak. Windows 9 için ise tarihler 2015'in bahar aylarını gösteriyor.

Ashampoo Photo Commander 12 Yayınlandı

Aptal Mısın? Popülerliğiyle Apple'ın Dikkatini Çekti!

YORUMLAR