Windows 8 Başlat Menüsü Ertelenebilir

Windows 8 Başlat Menüsü Ertelenebilir

Eğer Windows 8'de başlat menüsü olmamasından şikayetçiyseniz ve Microsoft'un başlat menüsünü tekrar Windows ile bütünleştirmesini istiyorsanız biraz daha beklemeniz gerekebilir. Windows 8 ilk çıktığında Microsoft bu yeni işletim sistemiyle birlikte oldukça radikal kararlar almıştı. Yeni Windows versiyonu her ne kadar kullanışlı yenilikler getirse ve teknolojik olarak geleceği hedeflese de başlat menüsü gibi Windows ile bütünleşmiş özelliklerin işletim sisteminden çıkarılmış olması özellikle masaüstü ve dizüstü bilgisayar kullanıcılarının büyük tepkisini çekmişti.

Bir süre önce ise Microsoft Windows 8.1 güncellemesini yayınlamıştı ve görev çubuğuna bir başlat menüsü simgesi yerleştirmişti. Fakat bu simge sadece kozmetik bir yenilikti ve başlangıç ekranını açan bir kısayoldan farklı birşey değildi. Fakat yine de bu Microsoft'un Windows 8 başlat menüsü konusunda bazı fikirlere sahip olduğunu gösteriyordu.

Geçtiğimiz aylarda ise Microsoft'un Windows 8.1'e gelecek bir sonraki güncelleme ile tam işlevli başlat menüsünü Windows 8'e geri döndüreceğinin müjdesi verilmişti. Fakat sızdırılan son bilgilere göre bu işin 2015'in başına ertelenebileceği ifade ediliyor. Bu tarih aynı zamanda Windows 9'un çıkış tarihi de olabilir.

Durum üzerinde düşünüldüğünde Microsoft'un başlat menüsünü Windows 9 ile birlikte geri döndürmesi ticari olarak mantıklı olabilir. Microsoft bu sayede Windows 8'e terfi etmeyen kullanıcıların geri kazanabilir ve yeni işletim sistemini daha geniş bir kitleye sunabilir.

Eğer başlat menüsü için 2015'e kadar beklemek istemezseniz bu iş için kullanabileceğiniz 3. parti yazılımların en iyilerinden olan Start Menu 8'i kullanabilirsiniz:

Windows Phone için Resmi Dosya Yöneticisi Yayınlandı

YORUMLAR