Windows 8 Büyümeye Devam Ediyor

Windows 8 Büyümeye Devam Ediyor

Her ne kadar birçok analist tarafından Windows 8 hala en çok hayal kırıklığı yaratan ürünler arasında gösterilse de market araştırmacısı StatsCounter tarafından ortaya sürülen istatistiksel veriler doğrultusunda Windows 8'in günden güne daha çok kullanıcıya ulaştığı açık şekilde görünüyor.

17 Mart tarihinde StatsCounter tarafından yayınlanan yeni veriler doğrultusunda, Windows 8'in market payının yüzde 3.77'ye yükseldiğini görüyoruz. Windows 7 ise yüzde 52'lik pazar payıyla hala bu alandaki liderliğini sürdürmeye devam ediyor.

Microsoft'un çıktığı dönemde devrim yaratan popüler işletim sistemi Windows XP ise yüzde 23.86 gibi yüksek bir pazar payıyla listede ikinci sırada yer alıyor. Hemen ardından yüzde 7.58'lik pazar payıyla Mac OS X ise üçüncü sırada yer alıyor.

Windows 8'in pazar payının yavaşta olsa büyümeye devam ediyor olması Microsoft için gerçekten sevindirici bir haber. Önümüzdeki aylarda Windows 8 için geliştirilen ilk geniş kapsamlı güncelleme paketi olan Windows Blue'nun piyasaya sürülmesiyle birlikte bu büyüme hızının artması bekleniyor.

Twitter'ın 7. Doğum Günü Videosunu İzlediniz mi? 

YORUMLAR