Windows 8 Hala Windows Vista'nın Gerisinde

Windows 8'in şimdiye dek Microsoft'un ürettiği en kötü işletim sistemi kabul edilen Windows Vista'nın bile gerisinde bir kullanım oranına sahip olduğu açıklandı.

Windows 8 Hala Windows Vista'nın Gerisinde

Net Applications'ın gerçekleştirdiği araştırma sonuçlarına göre Mart 2013'te Windows 7 hala işletim sistemleri arasında liderliğini sürdürüyor. Toplam kullanıcıların yüzde 44'ü Windows 7 kullanımına devam ederken yüzde 38 ile Windows XP onu takip ediyor. Ancak Windows 7 sürekli benzer bir çizgi izlerken Windows XP'nin kullanımı düşmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz sonbaharda piyasaya sürülen Windows 8 ise yavaş yavaş kullanıcı tabanını arttırmaya devam ediyor ancak Mart 2013 itibariyle hala yüzde 3 kullanıma sahip. Bu yükseliş Microsoft'un beklentilerinin çok daha gerisinde ve muhtemelen tüketicilerin hala dokunmatik cihazlara geçiş yapmamasından kaynaklanıyor.

Tüm zamanların en başarısız işletim sistemlerinden kabul edilen Windows Vista ise işletim sistemleri içerisinde hala yüzde 5 paya sahip ve bu yönüyle Windows 8'in önünde ilerliyor. Surface RT tabletlerde kullanılan Windows RT ise hala Windows 2000, Windows NT ve Linux'un gerisinde.

Windows 8.1 veya diğer adıyla Windows Blue'nun yayınlanmasının ardından bu oranlardaki değişiklikleri yeniden incelemek elbette kullanıcı tercihlerini görmek açısından gerekecektir.

Instagram üyeleri Android'i tercih ediyor

YORUMLAR