Windows 8 Önizleme Sürümleri Bugün Sona Eriyor

Windows 8 Önizleme Sürümleri Bugün Sona Eriyor

Bilindiği üzere Windows 8'in resmi olarak 26 Ekim 2012 tarihinde piyasaya sürülmesiyle birlikte, Microsoft tüm kullanıcıların Windows 8'i denemeleri için bir önizleme sürümünü de beraberinde ücretsiz olarak yayınlamıştı.

Bugün itibarıyla Microsoft tarafından kullanıcıların denemesi için ücretsiz olarak yayınlanan tüm Windows 8 geliştirici, tüketici ve önizleme sürümlerinin kullanım süreleri sona eriyor ve kaldığı yerden Windows 8 işletim sistemini kullanmaya devam etmek isteyen kullanıcıların zorunlu olarak Windows 8 için bir ürün anahtarı satın almaları gerekiyor.

Geliştiriciler için yayınlanan Windows 8 sürümünün kullanım süresinin normal şartlar altında çok daha öncesinde sona ermesi bekleniyordu ancak Microsoft tarafından yayınlanan bir güncelleme ile birlikte test süresi 15 Ocak 2013'e kadar uzatılmıştı.

Yarından itibaren, Windows 8'in farklı üç önizleme sürümü için de kullanım süresi sona eriyor ve kullanıcılar orijinal bir ürün anahtarı satın alana kadar kullandıkları Windows 8 önizleme sürümü her saat başında kendini yeniden başlatarak kullanıcılara uyarı niteliğinde bir mesaj verecek gibi görünüyor.

Microsoft, Başlangıç Ekranının Başlat Menüsünden Çok Daha İyi Olduğunu İleri Sürdü.

YORUMLAR