Windows 8 Uygulama Mağazasında +18 Oyunlar Olacak

Windows 8 Uygulama Mağazasında +18 Oyunlar Olacak

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 8’in uygulama mağazasından bundan sonra yetişkinlere özel içeriklere rastlamak mümkün olacak. Daha önceleri Microsoft’tan konu ile ilgili yapılan açıklama gayet açık ve netti. Microsoft yaptığı açıklamada Windows 8’in uygulama mağazası içerisinde hiçbir şekilde yetişkinlere özel içeriklerin olmayacağının altını çizmişti. Yetişkinlere özel içerikten kasıt +18 içeriklerden bahsettiğimizi anlamışsınızdır.

Windows 8 için geliştirilen hiçbir +18 yazılıma Windows 8 uygulama mağazası içerisinde yer verilmeyecekti. Bu uygulama sadece Avrupa için geçerli olup uygulamaya girmişti, ancak Microsoft’un aldığı yeni bir karara kadar bu geçerliydi. Microsoft tarafından belirlenen yeni politikaya göre bu tür uygulamalar Avrupa’da dahil dünyanın her yerinde serbest hale getirildi.

Ancak buna tek bir şart koyuldu, Windows 8 mağazası içerisinde sadece oyun olarak PEGI +16 yazılımlara yer verilecek. Yani bu tür içerikler oyun olduğu sürece Windows 8 uygulama mağazasında yerini alacak. Bu kararla birlikte birçok zararlı yazılım içeren uygulamanın Windows 8 mağazasında yer alması kaçınılmaz oldu.

YORUMLAR