Windows 8 Yükselişini Sürdürüyor

İlk çıktığı zamanlarda kullanıcılarda büyük hayal kırıklığı yaratan Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 8, yeni çıkaracağı 8.1 güncellemesiyle birlikte kullanıcıların beğenisini yeniden kazanmaya çalışacak gibi görünüyor. Bunun dışında işletim sist

Windows 8 Yükselişini Sürdürüyor

İlk çıktığı zamanlarda kullanıcılarda büyük hayal kırıklığı yaratan Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 8, yeni çıkaracağı 8.1 güncellemesiyle birlikte kullanıcıların beğenisini yeniden kazanmaya çalışacak gibi görünüyor. Bunun dışında işletim sisteminin yeni halinden memnun olmayan kullanıcılar tarafından sürekli olarak Microsoft CEO'su Steve Ballmer'ın şirketten ayrılmasının ardından işletim sisteminin çok daha iyi bir ivme yakalaması beklentiler arasında yer alıyor.

Pazar araştırmacısı Net Applications tarafından ortaya çıkan veriler doğrultusunda Windows 8'in Ağustos ayı içerisinde de büyümeye devam ettiğini görüyor olsak da hala Windows 7 ve Windows XP'nin arkasında kaldığı bir gerçek.

Geçtiğimiz ay içerisinde yüzde 7.41'lik pazar payına ulaşmayı başaran Windows 8, dünyanın en çok kullanılan üçüncü işletim sistemi ünvanını da ele geçirmiş bulunuyor. Windows 7 sahip olduğu yüzde 45.63'lük pazar payıyla ilk sırada yer alırken, hemen arkasında yüzde 33.66'lık pazar payıyla Windows XP üçüncü sırada yer alıyor.

Diğer taraftan bir önceki ayın (Temmuz) sonuçlarına baktığımız zaman Windows 8'in sahip olduğu pazar payının 5.40 olduğunu görüyoruz. Yaklaşık bir ay içerisinde pazar payı konusunda elde ettiği ilerleme yaklaşık yüzde 2 civarlarında olan Windows 8 için işlerin artık daha iyiye gittiğini söyleyebiliriz ama gelin görün ki 10 aydan fazladır piyasada olan bir Windows işletim sistemi için şu an olduğu yer gerçekten bir hayal kırıklığı olarak nitelendirilebilir.

Eğer bir Windows 8 kullanıcısıysanız, aşağıdaki bağlantı yardımıyla bilgisayarınıza Windows 8.1'in önizleme sürümünü kurarak deneyebilirsiniz.

Ücretsiz Yazılım İndirmeden Önce Nelere Dikkat Etmelisiniz?

YORUMLAR