Windows 8 Yükseltmeleri Artık Windows 7 Ürün Anahtarı İsteyecek

Windows 8 Yükseltmeleri Artık Windows 7 Ürün Anahtarı İsteyecek

Microsoft, 2 Haziran 2012 tarihinden sonra Windows 7 işletim sistemine sahip olan bilgisayar satın alan kullanıcılarının 14.99 dolar (29 TL) ve daha önceki Windows sürümlerine sahip olan kullanıcıların da 39.99 dolar (79 TL) ödeyerek işletim sistemlerini Windows 8'e yükseltebilecekleri özel bir kampanya düzenlemişti.

Kullanıcılar Windows 8 Yükseltme Yardımcısı yardımıyla gerçekleştirdikleri yükseltme işlemi sırasında sadece kişisel bilgilerini ve Windows 7 işletim sistemi kurulu bilgisayarlarını aldıkları firmayı belirttikten sonra, kısa bir kontrol işlemi ardından Windows 8'i indirmeye başlayabiliyorlardı.

Neowin tarafından hazırlanan bir rapora göre bundan sonra bu işlemin böyle olmayacağı ve yakın zaman içerisinde yükseltme işlemini gerçekleştirmek isteyen kullanıcıların kurulum işlemi sırasında ellerinde bulunan Windows 7 ürün anahtarını da girmeleri gerekeceği bildirildi.

Microsoft konuyla ilgili resmi bir duyuru yapmamış olsa da böyle bir uygulamanın kullanıcıların gerçekten orjinal bir Windows 7 kopyası alarak Windows 8'e geçtiklerini doğrulamak için gerekli görünüyor.

Windows 8'in Yeni Özellikleri

YORUMLAR